Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Oslavy svatého Patrika? Na náplavce poteče irská whisky a proběhne food festival

Jídlo

  6:11
Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly také své místo v Česku. Letos budou dvoudenní. O víkendu 16. a 17. března se propojí česká scéna s irskými kulturními hodnotami a typickými formami umění. Těšit se ale můžete i na skvělé jídlo.
Whisky - ilustrační foto

Whisky - ilustrační foto foto: Shutterstock

První podzimní mlhy za oknem a irské lívance. Jak na ně?

Slavit se nebude jenom v hlavním městě, ale také na více než 600 místech v celé zemi.  Tour svatého Patrika, která proběhne opět v Praze, bude letos o něco bohatší než v loňském roce. A i z tohoto důvodu bude také dvoudenní. V sobotu bude hrát prim muzika, profesionální komici, různé workshopy a gastronomie, v neděli pak průvod Prahou. A na co konkrétně se mohou návštěvníci těšit?

V loňském ročníku Tour svatého Patrika byl největší novinkou irský průvod, v letošním je to pak důraz na irskou gastronomii. 

Ústřice - ilustrační foto.

Zajímá vás jak chutnají tradiční i méně tradiční irské speciality? Masa, burgery, omáčky, ta vás asi nepřekvapí, ale věděli jste, že typickým irským jídlem jsou také ústřice, které jsou skvělé s irskou whisky. 

Určitě zavítejte na street food festival Náplavka Street Food, který se koná celou sobotu na Smíchovské náplavce. Vstup na tuto část Tour svatého Patrika je zdarma. Po cestě tam či nazpět se určitě zastavte v Tančícím domě, ten bude speciálně zeleně nasvícen a můžete se pokochat krásným výhledem na Prahu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat