Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ochucená, pšeničná i svrchně kvašená. Taková piva nabízí festival

Jídlo

  7:00
Přes sto druhů piv sedmdesáti značek a gastronomické lahůdky od českých kuchařů, řezníků a pekařů mohou ochutnat návštěvníci pátého ročníku Českého pivního festivalu Praha 2012, který se koná na Výstavišti v pražských Holešovicích.
Piva - ilustrační foto.

Piva - ilustrační foto. foto: Lidové noviny

Festivalový stan, ve kterém bude krojovaná obsluha nalévat pivo do tupláků, se bude nacházet ve spodní části výstaviště u Křižíkových pavilonů a Křižíkovy fontány.

"Pro návštěvníky jsme připravili pivní zajímavosti v podobě ochucených piv, pšeničných piv, svrchně kvašených piv a piv z mikropivovarů," řekl ředitel festivalu Jan Hübner. Ochutnat tu mohou například piva z pivovarů Primátor, Klášter, Platan, Ferdinand, Lobkowicz, Holba nebo Svijany.

Univerzální festivalovou měnou je tolar, za který je možné nakupovat pivo, občerstvení i suvenýry. Tolary jsou baleny po pěti kusech, což je minimální množství, které mohou návštěvníci zakoupit. Hodnota jednoho tolaru je 45 korun.

Pivovarské dny v Brně. Už příští týden:

Brňané a návštěvníci jihomoravské metropole budou moci příští víkend ochutnat 42 druhů piv vyráběných v sedmi regionálních pivovarech v Čechách a na Moravě. Ochutnávky se budou konat v pátek 25. května od 16:00 do 20:00 a v sobotu 26. května od 14:00 do 19:00.

Akce nabídne dvě novinky z Pivovaru Vysoký Chlumec, ochucené pivo Borůvka a Chlumecký Pale ale. Toto světlé svrchně kvašené pivo typu ALE o stupňovitosti 11 procent a obsahu alkoholu 4,1 procenta má v chuti nádech medu, květů, rozinek a ovoce. Novinkou bude i nápoj na bázi piva Refresh Brusinka a Limetka Pivovaru Černá Hora.

Zpestřením letošního ročníku Pivovarských dnů bude řízená degustace pivních speciálů v prostorách Labyrintu pod Zelným trhem.

Součástí festivalu je i řada doprovodných akcí. V pondělí 21. května se uskuteční akce Pink Monday věnovaná integraci gay a lesbické komunity. V tento den se bude čepovat speciální růžové pivo a bude připraven doprovodný program ve spolupráci s pražským klubem pro gaye.

Celosvětový sjezd krajanů, který bude na festivalu od 25. května do 27. května, zve na setkání Čechů žijících trvale v zahraničí. Akce s názvem Dragon day zase návštěvníkům nabídne vietnamské kulinářské speciality a vystoupí zde i několik vietnamských hudebních souborů.

Vstup do festivalového areálu je zdarma. Otevřeno bude každý den od 12:00 do 24:00. Každý čtvrtek, pátek a sobotu od 24:00 do 05:00 se bude konat afterparty. Bližší informace jsou k dispozici na internetové stránce www.ceskypivnifestival.cz.

Autoři: ,

Vyzkoušejte zdarma účinky mořského kolagenu na vlastní kůži!
Vyzkoušejte zdarma účinky mořského kolagenu na vlastní kůži!

Pleť bez vrásek, pevné nehty a vlasy plné života – to je snad sen všech žen. Mořský kolagen collalloc slibuje tyto výhody a mnoho dalších. Ale je...