Čtvrtek 19. května 2022, svátek má Ivo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pivovar dvacetiletí? Zubr. Má i nejlepší ležák

Jídlo

  12:00
Přerovský pivovar Zubr získal nejvíc ocenění v soutěži Zlatý pohár pivex - pivo 2012. Zubr gold je absolutním vítězem soutěže. Nejlepším světlým ležákem je Zubr premium. Mezi světlými výčepními pivy porota vybrala Zubr gold. Přerovský pivovar má i nejlepší kolekci.
Pivo - ilustrační foto

Pivo - ilustrační foto foto: Shutterstock

Soutěž Pivex se konala podvacáté. Zubr dostal i superpohár za pivovar dvacetiletí. Vyhrál před Starobrnem a Pivovarem Litovel.

O zlatý pohár letos bojovalo 16 pivovarů. Porotci ve dvoukolové soutěži vybírali z 45 značek piv. Loni se soutěže účastnilo 39 pivních značek od 19 výrobců. Nejlepší jedenáctkou v kategorii ležáků je Klášter z produkce Pivovarů Lobkowicz. V nealkopivech vyhrál Litovel free, mezi tmavými pivy Schwarzbier tmavý ležák stejné značky.

Sládková přerovského pivovaru Zubr Nataša Rousková a předseda představenstva pivovaru Vilém Nohel (vpravo)převzali ocenění v soutěži Zlatý pohár Pivex - pivo 2012 a pivovar s pivem Zubr gold se stal absolutním vítězem soutěže.

Letos poprvé soutěžily také minipivovary. V soutěži bylo pouze deset vzorků. Mezi světlými pivy vyhrál kvasnicový ležák Rampušák z Dobrušky. Mezi tmavými pivy zaujalo porotu nejvíce pivo ze Slaného Černé poupě.

Soutěž Pivex patří k nejprestižnějším v zemi, v komisi vedle zástupců pivovarů usedají pravidelně také pracovníci výzkumného ústavu. Přihlášené vzorky se navíc hodnotí ve dvou kolech, v listopadu a v únoru. Při posuzování chuti piva, jeho plnosti, vůni i řízu se podle organizátorů vyloučí statistické chyby a uspějí jen piva dlouhodobě kvalitní. V hlavní soutěži jsou zejména velké pivovary.

Loni vyhrál světlý ležák Zubr premium. Přerovský pivovar měl také nejlepší kolekci piv.

Autoři: ,

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....