Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejlepší whisky na světě? Skotská se nedostala ani mezi pět nejlepších

Jídlo

  11:27
Skotové ztratili své dlouholeté prvenství. Skotská whisky se v hodnocení znalce Jima Murraye, který v příštím týdnu vydává knihu Whisky Bible, se neumístila ani mezi prvními pěti. Tou nejlepší se stala japonská Yamazaki Single Malt Sherry Cask 2013.
Whisky - ilustrační foto

Whisky - ilustrační foto foto: Shutterstock

Jim Muray japonskou whisky popsal jako geniální. Vyzdvihl především její bohatou vůni a lehce kořeněnou chuť. Japonskou značku ohodnotil 97,5 body ze 100. Yamazaki je prvním a tedy zároveň i nejstarším japonským lihovarem. Byl založen roku 1923 Shinjiro Toriim, který rovněž založil i lihovar Suntory, který také vyrábí whisky.

Poprvé v historii se podle Daily Mail v nejlepší pětici neumístila žádná značka ze Skotska. Hned několik skotských značek bylo v posledních třech letech oceněno jako nejlepší na světě. Kniha Whisky Bible, která poprvé vyšla v roce 2003 nabízí detailní popis více jak 4 500 druhů whisky.

ČTĚTE TAKÉ:

Generální manažer singapurského distributora La Maison du Whisky Julien Nicolay řekl: „Chuť po japonské whisky za poslední tři roky neuvěřitelně stoupla a byl o ní masivní zájem, za což mohou mít zásluhu silné reklamní kampaně ale jistě i kvalita japonské whisky. Japonci jsou dobří jak v marketingu, tak i v samotné produkci,“ řekl generální manažer singapurského distributora La Maison du Whisky Julien Nicolay.  

Autor: