Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vinaři otevírají sklepy. Kam o víkendu vyrazit?

Jídlo

  7:00
Víkend bude ve znamení vína. Vinaři otevřou sklepy a bude se ochutnávat. Projít se můžete třeba po Pálavských vrších neb nakouknout do Valtického podzemí. Tady je několik gastronomických tipů na víkend.
Degustace vína - ilustrační foto.

Degustace vína - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Jarní přechod Pálavy s ochutnávkou
21. 4., od 10 hodin, Mikulov, Bavory, Pavlov, více info ZDE

Procházka po Pálavě a ochutnávání vína? Nezní to báječně? Čeká vás návštěva tří vinařských sklepů. Přejdete hřeben Pálavy přes Sirotčí hrádek a hrad Děvičky, odkud je to jen kousek do cíle trasy - vinařské vesničky Pavlov. Vždy ochutnáte po 5ti vzorcích vína.

Výhled na Pálavské vrchy přes vinice a kostel v Popicích na Břeclavsku.

Trasa začne ve sklepě na zámku v Mikulově, po degustaci vyrazíte po červené značce kolem Kočičí skály do vinařské vesničky Bavory a do druhého sklípku. Posilnění vínem vystoupáte na vrchol Stolové hory a následně Sirotčí hrádek, v jehož blízkosti pro Vás bude připraveno občerstvení. Následně vyrazíte znovu na Pálavu směrem do Pavlova, kde vás bude čekat poslední ochutnávka. Nezapomeňte si pevnou obuv, trasa je místy kamenitá.

Žabky na deset způsobů
sobota 21. 4., od 10 do 16 hodin, zámek Velké Březno, www.zamek-vbrezno.cz 

Jedinečnou gurmánskou prohlídku zažijete na zámku Velké Březno. Sami můžete ochutnat pochoutky svých praprababiček. Tentokrát to budou žabičky, které pořadatelé podle starých receptů připravili na neuvěřitelných deset způsobů.

Velké Březno

Jarní otevřené sklepy
21. 4., od 10 do 18 hodin, Moravská Nová Ves, www.

Jarní počasí přímo láká k návštěvě Slováckého podluží a k zastávce ve vinném sklípku. Již potřetí vám místní malovinaři nabídnou širokou škálu vinných odrůd, které budete moci dle tradičních zvyklostí ochutnat. Otevřeno bude 25 sklepů, v těchto uličkách: Výmol, Zátiší a sklepy U Nádraží, dále vyznačené sklepy v obci (sklepy č. 1, 2 jsou na adrese Medlov 343, Moravská Nová Ves. K poslechu a dobré náladě zahraje cimbálová muzika. Vstupné je 300 korun, v ceně je kromě ochutnávek i katalog, sklenička a bločky k ochutnávání vína.

Vinný sklípek - ilustrační foto.

Valtické Podzemí a dražba archivních vín
21. 4., od 17 hodin, Valtické Podzemí, Valtice, www.valtickepodzemi.cz 

Také ve Valticích zahajují vinařskou sezónu. V rámci dne otevřených dveří můžete navštívit sklepý Valtického Podzemí - unikátní labyrint historických vinných sklepů v celkové délce přes 760 metrů. Uvidíte i nově otevřené části Valtického Podzemí a dozvíte se něco z historie. A pozor, budou se i dražit vína pro charitativní účely.

Vinný sklep

Veletrh zdravé výživy Biostyl
21. - 23. 4, od 10 do 18 hodin (v neděli do 17 hodin), Výstaviště Praha - Holešovice, www.mojeveletrhy.cz

Zajímá-li vás zdravá výživa a životní stylu, vydejte se do pražských Holešovic. Koná se tu veletrh Biostyl, který nabídne biopotraviny, čaje či kosmetiku. Mezi vystavovateli najdete i firmy nabízející fair trade produkty. Můžete se těšit i na bohatý doprovodný program.

Článek vznikl ve spolupráci se serverem Gastronaut.cz

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!