30. dubna 2015 6:28 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Vyhlášené bistro v New Yorku zavřeli kvůli černé přípojce

Vyhlášené bistro v New Yorku zavřeli kvůli černé přípojce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vyhlášené bistro v New Yorku zavřeli kvůli černé přípojce | foto: Wikipedia

NEW YORK Vyhlášené newyorské bistro Carnegie Deli, které americký deník USA Today označil za nejslavnější lahůdkářství ve Spojených státech, je kvůli černé plynové přípojce uzavřeno. Nelegální napojení odhalila rutinní kontrola, kterou podnikl dodavatel plynu, napsala agentura DPA.

Kvůli černému odběru plynu vznikla škoda nejméně 40.000 dolarů (jeden milion korun). Bistro, které je populární především mezi turisty, na svém webu uvádí, že uzavření si vynutila rekonstrukce. Mluvčí kulinářského podniku Chris Giglio podle nytimes.com uvedl, že vedení je událostí pobouřeno a že se snaží zjistit, co přesně se s plynovým potrubím stalo.

Nelegální odběr plynu používaný především k vaření je v New Yorku rozšířeným nešvarem, který již způsobil řadu nebezpečných situací. Například v březnu zahynuli při výbuchu plynu z nelegální přípojky dva lidé.

Bistro Carnegie Deli

Bistro Carnegie Deli uprostřed Manhattanu bylo otevřeno v roce 1937. Vyhlášené jsou zejména jeho sendviče s pastrami, což je delikatesa z vyuzeného a dušeného masa. Do USA se tento pokrm podle Wikipedie dostal v 19. století z východní Evropy.

Lidovky.cz, ČTK

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.