Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Když se vám zaběhne pes, zůstaňte na místě a čekejte

Magazín

  6:51
Nejčastější chyba, kterou lidé dělají, když se jim zaběhne pes? Vyrazí za ním a snaží se ho hledat. Pes se po zaběhnutí ale většinou vrací zpět na místo, kde jste ho viděli naposledy, nebo kde viděl on vás.

Pes (ilustrační foto) foto: Lidovky.cz

Důležité tedy je vytrvat. Psovi může trvat i několik hodin než se vrátí zpět na místo, odkud odběhl. Samozřejmě se může stát, že odejít musíte. Pokud je to tedy nezbytně nutné, můžete na místě nechat kus svého oblečení. Na místo se ale vraťte hned, jak to bude možné. Výjimečné není ani to, že se pes vrátí až druhý den.

Když se pes nevrací

Pakliže se pes nevrací a má čip, kontaktujte Národní registr majitelů zvířat, telefonní číslo funguje nonstop. Průběžně také můžete kontrolovat stránky registru, kde se neustále objevují noví a noví ztracení psi. Vyplatí se také zkontrolovat stránky všech psích útulků v okolí.

Pes

Zkuste také zavolat do veterinárních ordinací v okolí místa, kde se pes zaběhl. Na viditelná místa v ordinacích, kde se vám pes ztratil, vylepte letáčky s kvalitní fotkou, telefonním číslem a případnou odměnou.

Využijte sociální sítě

Svému psovi vytvořte na sociálních sítích účet a přidejte na něj co nejvíce fotografií. Poproste své přátele, aby stránku sdíleli a pomohli vám tak s hledáním. Profil pak co nejčastěji aktualizujte. Poměrně důležité také je o ztrátě psa mluvit v okolí vašeho bydliště. Když se o zaběhnutí psa budete bavit se sousedkou, zvyšujete okruh lidí, kteří vám s hledáním, byť pasivně, mohou pomoci.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!