Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Když se vám zaběhne pes, zůstaňte na místě a čekejte

Magazín

  6:51
Nejčastější chyba, kterou lidé dělají, když se jim zaběhne pes? Vyrazí za ním a snaží se ho hledat. Pes se po zaběhnutí ale většinou vrací zpět na místo, kde jste ho viděli naposledy, nebo kde viděl on vás.

Pes (ilustrační foto) foto: Lidovky.cz

Důležité tedy je vytrvat. Psovi může trvat i několik hodin než se vrátí zpět na místo, odkud odběhl. Samozřejmě se může stát, že odejít musíte. Pokud je to tedy nezbytně nutné, můžete na místě nechat kus svého oblečení. Na místo se ale vraťte hned, jak to bude možné. Výjimečné není ani to, že se pes vrátí až druhý den.

Když se pes nevrací

Pakliže se pes nevrací a má čip, kontaktujte Národní registr majitelů zvířat, telefonní číslo funguje nonstop. Průběžně také můžete kontrolovat stránky registru, kde se neustále objevují noví a noví ztracení psi. Vyplatí se také zkontrolovat stránky všech psích útulků v okolí.

Pes

Zkuste také zavolat do veterinárních ordinací v okolí místa, kde se pes zaběhl. Na viditelná místa v ordinacích, kde se vám pes ztratil, vylepte letáčky s kvalitní fotkou, telefonním číslem a případnou odměnou.

Využijte sociální sítě

Svému psovi vytvořte na sociálních sítích účet a přidejte na něj co nejvíce fotografií. Poproste své přátele, aby stránku sdíleli a pomohli vám tak s hledáním. Profil pak co nejčastěji aktualizujte. Poměrně důležité také je o ztrátě psa mluvit v okolí vašeho bydliště. Když se o zaběhnutí psa budete bavit se sousedkou, zvyšujete okruh lidí, kteří vám s hledáním, byť pasivně, mohou pomoci.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...