Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Přinesla vám kočka myš? Odměňte ji, ale nenechte ji myš sežrat

Magazín

  6:38
Nejenom myši, ale i ostatní hlodavci tvoří jídelníček venkovních koček, ale i koček se kterými jezdíte ven jen o víkendech. Často se tak stane, že se vám kočka přijde pochlubit a přinese vám mrtvou či zraněnou myš. Co v takové situaci dělat?

Kočka s myší foto: Shutterstock

Pokud kočka ulovila myš a rovnou ji zabila, což se ale nestává tak často, hlodavce ji vezměte a místo něj ji dejte pamlsek, který nedostává tak často. Kočka musí mít pocit, že za kořist, kterou přinesla, získala kořist jinou.

Pakliže kočka přinese zraněnou myš, zkuste ji hlodavce odebrat a zabijte ho, aby se zbytečně netrápil a nemusel trpět při dlouhé hře, kterou s ním kočka hraje. Kočku i v tomto případě nezapomeňte odměnit.

Volně žijící hlodavec hostí celou řadu parazitů, vnějších i vnitřních, kteří mohou přesídlit i na kočku či psa. V případě vnitřních parazitů (škrkavky) fungují také jako mezihostitelé. To znamená, že parazit v jejich těle „pouze čeká až kolem projde hostitel“. Hlodavci přenáší mnoho parazitů, navíc se může stát, že vaše kočka sežere myš, která se předtím otrávila jedem na hlodavce, a otráví se také.

Jak kočku chránit?

Jedinou možností, jak kočku chránit jsou pravidelně podávaná anitiparazika. Kočky, které se buď pohybují venku, ale i ty, kterým lidé dávají syrové maso, by se měly odčervovat nejméně jednou za tři měsíce.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Advantage Consulting, s.r.o.
HLEDÁME ÚDRŽBÁŘE S VYHLÁŠKOU 50/1978 Sb.!

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Ústecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 30 000 Kč