8. října 2016 7:21 Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

V Pardubicích otevřou druhý park pro psy

Pes (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pes (ilustrační foto) | foto: Fitmin

PARDUBICE V Pardubicích letos nebo příští rok na jaře vznikne na sídlišti Polabiny park pro psy. „Radnice vytipovanou lokalitu oplotí, umístí v ní lavičky a později možná také herní prvky pro zvířata,“ řekl starosta Radek Hejný (ANO). Před rokem oplocený výběh pro psy zřídil obvod na Drážce.

Máme před poliklinikou nevyužitý plac, kam lidé s pejsky chodí. Napadlo nás jej oplotit, aby psi nevběhli do silnice,“ řekl Hejný.

Pozemek ve tvaru trojúhelníku se nachází u polikliniky. Oficiálně tam lidé své psy z vodítka pouštět nesmějí. Radnice jim to nyní umožní. V Pardubicích je podle vyhlášky 18 lokalit, kde psi mohou volně pobíhat bez vodítka. Podle starších odhadů lidé ve městě chovají asi 10 000 psů.

„Venčení bez vodítka tím zlegalizujeme. Pozemek rozdělíme na tři sektory, aby se tam mohli venčit psi, kteří se vzájemně moc nemusí,“ dodal Hejný. Radnice na plochu umístí i kůl, aby se psi naučili chodit venčit na jedno místo. Starosta očekává, že lidé budou po svých psech exkrementy uklízet, i když zatím na to moc zvyklí nejsou, dodal.

„Uvidíme, jestli pejskaři budou mít nějaké další požadavky, pokud budou chtít pro své psy herní prvky, nebráníme se tomu,“ řekl starosta.

Velkou oblibu si získal psí oplocený výběh, který funguje od loňska u sídliště Drážka v Blahoutově ulici na zhruba 2500 metrech čtverečních. Majitelé psů si tam mohou sednout na lavičky a na pozemku jsou i koše na psí výkaly.

ČTK