Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Alain Delon podpořil krajní pravici

Lidé

  7:00
PAŘÍŽ - Francouzský herec Alain Delon se netají svou podporou krajní pravice. V rozhovoru pro švýcarský deník Le Matin řekl, že růst vlivu krajní pravice ve Francii a Švýcarsku chápe a podporuje ho.

Alain Delon foto: Reprofoto

Sílící vliv krajně pravicové francouzské Národní fronty a ženevské MCG je podle Delona poučením, že lidé už nechtějí poslouchat stejné řeči, ale chtějí akci a změnu. "Souhlasím, podporuji a velmi dobře rozumím tomu, že Národní fronta a MCG získávají velký význam," řekla hvězda.

"Potvrzuji a neubírám"

Uvítal, že se rozšiřuje a zpevňuje voličská základna těchto krajně pravicových stran, což by jim podle něj mohlo umožnit přejít od slov k činům. "Le Pen a jeho dcera bojují již léta, ale bojovali poněkud osamoceně. Nyní poprvé nejsou sami. Mají za sebou Francouze. To je důležité. A je také strašně důležité, že to překypuje i v Ženevě," zdůraznil Delon.

"Potvrzuji a neubírám ani nepřidávám žádné ze svých slov," prohlásil po telefonu den po zveřejnění rozhovoru sedmasedmdesátiletý herec v reakci na rozpaky a polemiku, které jeho vyjádření v Le Matin vyvolalo. Minulý měsíc zase vyvolal emoce tvrzením, že homosexualita je podle něj nepřirozená věc.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!