Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Alec Baldwin byl formálně obžalován z neúmyslného zabití

Lidé

  11:04
Prokuratura v americkém státě Nové Mexiko formálně obžalovala Aleca Baldwina z neúmyslného zabití. Herec v roce 2021 smrtelně postřelil kameramanku Halynu Hutchinsovou během natáčení westernu Rust. V případě uznání viny s přitěžujícími okolnostmi mu hrozí až pět let vězení.

Státní zastupitelství o záměru vznést obžalobu informovalo už v polovině ledna. Prokurátorka Mary Carmacková-Altwiesová obžalovala z neúmyslného zabití čtyřiašedesátiletého Baldwina a také Hannah Gutierrezovou-Reedovou, která pro film obstarávala zbraně.

Podle agentury Reuters se dosud spekulovalo, zda má prokuratura dostatek důkazů o tom, že Baldwin dostatečně nedbal na bezpečnost. Obhájci obou obviněných trvají na jejich nevinně.

„Důkazy ukazují, že v samotný den střelby došlo nejméně k desítce opomenutí nebo lehkomyslných činů ještě v krátkém čase před obědem a natáčením. A to bez ohledu na Baldwinovo bezohledné zacházení se střelnou zbraní,“ uvedla prokuratura v odůvodnění, které je přílohou obvinění.

Natáčení nízkorozpočtového filmu se odehrávalo na ranči Bonanza Creek u Santa Fe v Novém Mexiku. Baldwin při něm 21. října 2021 vystřelil ze zbraně, v níž byl ostrý náboj. Předtím mu však bylo sděleno, že zbraň není nebezpečná. Dvaačtyřicetiletá kameramanka Hutchinsová přišla o život a osmačtyřicetiletý režisér Joel Souza utrpěl zranění ramene.

26. dubna 2022

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat