Středa 29. června 2022, svátek má Petr, Pavel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ANKETA: Michal David? Příští rok čekám vyznamenání pro Zdeňka Izera, řekl hudební publicista

Lidé

  6:00
PRAHA - Mezi oceněnými, kteří 28. října z rukou prezidenta republiky získají státní vyznamenání, bude také Michal David. David je známý především normalizačními popovými hity a také zkomponováním několika muzikálů. Co si o jeho ocenění myslí české osobnosti?

Koncert pro příznivce Miloše Zemana na Pražském hradě: vystoupil i Michal David. foto: Twitter mluvčího Pražského hradu.

Zpěvák a skladatel Michal David patří už několik dekád k nejznámějším a nejúspěšnějším postavám české populární hudby. Jeho tvorba je spojená především s předlistopadovou mainstreamovou hudební scénou. V minulosti se také aktivně zapojoval do politického dění. Dříve aktivně podporoval ČSSD, při poslední prezidentské volbě podpořil v kampani Miloše Zemana.

Jan Hančil (rektor AMU)

‚Zlepšuje život v České republice‘. Zeman udělí státní vyznamenání Michalu Davidovi

Je svrchovaným právem prezidenta republiky udělit státní vyznamenání osobám, o nichž usoudí, že si takovou poctu zaslouží. Výběr normalizačního zpěváka Michala Davida patrně vypovídá o vkusu, kulturních a společensko-politických preferencích pana prezidenta.

Petr Čtvrtníček (herec)

O Michalovi vím, ale měl ho prý dostat in memoriam i Dean Reed, jenže Vašek Neckář si vzpomněl, že mu Dean v osmdesátým roce sáhnul na zadek, tak dostane hovno. Ale co je to proti tomu, že na dně Štrbského plesa našli potápěči tomahawk Gojko Mitiče.

Jaroslav Konáš (hudební publicista)

Kde jsou ty časy, kdy na Hrad chodili Rolling Stones! Miloš Zeman pokračuje ve vyznamenávání lidových bavičů a po Zdeňku Troškovi se stejné cti dočká Michal David. Jeho volba naprosto koresponduje se Zemanovou politikou populismu a lidovosti, s nějakým uměleckým přínosem to ale nemá společného vůbec nic. Mně to vlastně dává smysl, příští rok čekám metál pro Zdeňka Izera.

Helena Vondráčková (zpěvačka)

Vzhledem k tomu, že Michal David patří k největším hitmakerům populární hudby poslední doby, je autorem hudby k mnoha úspěšným muzikálům, je zároveň výborný aranžér a jako jeden z mála zpěváků vyprodává velké koncertní sály a baví statisíce diváků, mu toto ocenění právem patří.

Michael Kocáb (hudebník)

Přej a bude ti přáno.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™
SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™

Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte krabici plnou pokračovacího kojeneckého mléka Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK™. Zbrusu nová receptura...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat