Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

‚Baby Sussex‘ se ještě nenarodilo a už dostalo horu dárků

Lidé

  6:50
Ačkoliv se potomek britského prince Harryho a jeho manželky Meghan ještě nenarodil, jeho rodiče pro něj z šestnáctidenní cesty po Austrálii a Pacifiku přivezli hromadu dárků. Dnes, kdy se pár vrací do Londýna, na to upozornila agentura DPA. Osud dárečků pro „Baby Sussex“, jak se miminku, jehož jméno ani pohlaví zatím nejsou veřejně známy, je však nejasný.

Vévodkyně ze Sussexu Meghan. foto: Reuters

Sotva Kensingtonský palác 15. října oznámil, že vévoda a vévodkyně ze Sussexu na jaře příštího roku čekají dítě, nenechali si mnozí ujít příležitost, aby miminko, jež bude v pořadí následnictví na trůn na sedmém místě, obdarovali. Když Harryho a Meghan vítal generální guvernér Austrálie Peter Cosgrove, hned jim vtiskl do ruky plyšovou samici klokana s malým klokánkem ve vaku. Nezbytnou součástí výbavičky královského potomka jsou podle guvernéra i typické chlupaté válenky v nejmenší možné velikosti. „Jak roztomilé,“ řekla prý Meghan a tím vše začalo.

Drobné faux pas. Vévodkyně Meghan okouzlovala na australském tour každým svým...
Na uvítací ceremoniál si obyvatelé Fidži oblékli tradiční oděvy.

Nastávající rodiče dostali tolik věcí pro miminko, že by jimi mohli vybavit nejen dětské pokoje v Kensingtonském paláci, ale i mnoho dalších. Sešly se jim dupačky, dudlíky, pítka, hrací dečky. Do Británie s nimi také odcestují všemožní plyšoví zástupci australské fauny včetně ježury, prstoví maňásci představující novozélandské ptáky, odvážejí si rugbyové dresy s nápisem „Baby Sussex“ nebo rozmanité sladkosti z Fidži a Tongy.

Zelenina jako dar

Všechny tyto dárky i mnoho jiných přijímali Meghan s Harrym zdvořile a srdečně, a to i tehdy, když se jim ne zcela podařilo rozklíčovat jejich smysl, podotýká DPA. Tak tomu bylo v případě svazku čerstvé biomrkve, který nastávající maminka dostala od jedné ze svých ctitelek na pláži v Sydney. „Děkuji mnohokrát,“ chichotala se Meghan podle portálu časopisu Harpers Bazaar. „Dostali jsme zeleninu,“ řekla, když se obrátila na Harryho. „Fantastické,“ odvětil prý její manžel.

Vyprodaná nevěsta. Meghan dokáže nakopnout módní průmysl až o 150 milionů liber

Co se s dárky stane, o tom pár mlčí. Podle pravidel si smí ponechat jen ty věci, které mají hodnotu nižší než 150 liber (4400 korun). Většinou dárky dostávají dobročinné organizace nebo končí v odpadcích, jiné putují do sbírek britské královské rodiny.

Autor: