Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Osobnosti běhaly pro Paraple, podpořily vozíčkáře

Lidé

  22:17
PRAHA - V Praze v sadech na Letné se ve čtvrtek odpoledne konal už 13. ročník Běhu pro Paraple. Jeho cílem je podpořit Centrum Paraple, které už 18 let pomáhá vozíčkářům a jejich rodinám. Charitativní akci zahájil herec Zdeněk Svěrák, který je prezidentem správní rady centra.

Na start stometrové trati se jako každý rok postavily i další známé tváře - třeba herec Jiří Macháček se svou kapelou MIG 21 či herec Pavel Nový. Nechyběl ani hudebník Jaroslav Uhlíř či bavič Zdeněk Izer.

Pořadatelé už tradičního běhu zvolili pro letošek motto "Bavte se na náš účet 932 932 932/0300". Na konto s tímto číslem mohou dárci také dál přispívat. Kromě běžeckého klání organizátoři připravili i závod na koloběžkách.

Zúčastnil se i ultra-maratonec

Pro letošek získali pro svou akci také ultra-maratonce Miloše Škorpila. "Účastníci postupně přicházejí. Do večera se tu prostřídají stovky lidí," řekl krátce po startu Jaroslav Kramer z Centra Paraple.

Startovné letos činilo 300 korun. Za ně účastník získal i tričko. Na něm je kreslený vtip: Vozíčkářka se ptá vozíčkáře, jaké dvě věci by s sebou chtěl mít na pustém ostrově. Nohy, odpověděl. Tričko slouží i jako symbolická vstupenka na koncert kapely MIG 21, kterým charitativní akce večer vyvrcholí. Přesný výtěžek běhu budou pořadatelé znát za pár dní.

ČTĚTE VÍCE:

Organizátoři už dřív uvedli, že úraz či havárie se zraněním míchy zasáhnou každý týden v Česku do života čtyřem lidem, kteří pak končívají obvykle na vozíku. Centrum Paraple se jim snaží pomáhat, aby se s novou situací dokázali vyrovnat a vrátili se zpět do běžného života.

Centru Paraple je možné přispět i dárcovskou textovou zprávou ve tvaru DMS PARAPLE na číslo 87777. Pokud se odešle text DMS ROK PARAPLE, bude dárce pravidelně každý měsíc po celý rok posílat přes mobilní telefon 30 korun.

Na pomoc postiženým z toho připadne 27 korun.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!