Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Céline Dion oznámila, že trpí neléčitelnou nemocí, která vede k nehybnosti

Lidé

  15:28
Kanadská zpěvačka Céline Dion (54) svým fanouškům na sociálních sítích oznámila, že musí zrušit nebo přesunout své koncerty. Důvodem je její nemoc. Lékaři jí diagnostikovali vzácné neurologické onemocnění, které se nedá vyléčit.

Zpěvačka trpí nemocí Stiff-Person Syndrome (SPS), která vede k poruše chůze, způsobuje ztuhlost svalů, neschopnost kontrolovat pohyby a mění pacienty v „lidské sochy“.

„Delší dobu se potýkám se zdravotními problémy a je pro mě těžké jim čelit a mluvit o nich. Nedávno mi zjistili SPS, který postihuje tak jednoho člověka z milionu. Stále to onemocnění studujeme, ale už víme, že způsobovalo všechny ty křeče, kterými jsem v poslední době trpěla,“ řekla Dion ve videu na Instagramu v angličtině i francouzštině.

Právě kvůli nemoci musí odložit a zrušit sérii nadcházejících vystoupení, což se dotkne i jejího pražského koncertu, který měl být v únoru 2023 a je přesunutý na březen 2024. „Bolí mě, když vám říkám, že nebudu připravená v únoru obnovit své turné po Evropě,“ prohlásila zpěvačka.

Svým příznivcům řekla, že o ni pečuje skvělý tým lékařů a podporují ji i tři synové René-Charles (21) a jedenáctiletá dvojčata Nelsona a Eddy. „Umím jenom zpívat. To jsem dělala celý život, a to dělám nejraději. Každý den tvrdě pracuji se svým terapeutem sportovní medicíny, abych získala sílu a schopnost znovu podávat výkony. Ale musím přiznat, že to je boj,“ dodala s tím, že ji fanoušci moc chybějí a chce pro ně opět podávat stoprocentní výkony.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat