Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

DIANIŠKA: O 47 chloupků lehčí aneb Jak jsem podstoupil depilaci celého těla

Mladí a neklidní

  6:48
Tak jsem podstoupil kompletní depilaci mého sexy těla. Na hrudi jsem si během života dokázal vypěstovat úctyhodných 47 chloupků. Jsou pryč. Bylo mi jich líto, ale při holení jsem si mohl představovat, že jsem speciální agent, který musí mít hladkou hruď, aby na ní držel tajný mikrofon.

Tomáš Dianiška foto: Divadlo pod Palmovkou/David Turecký

Mladí a neklidní

Jsou mladí, talentovaní a mají kuráž. Navíc mají nadhled a chuť podělit se o střípky svých životů s ostatními. To vše spojuje herce Tomáše Dianišku, Zdeňka Piškulu a jejich kolegyně Terezu Dočkalovou a Lilian Fischerovou. V novém seriálu serveru Lidovky.cz můžete sledovat jejich kariéru a zážitky. Jak žijí mladí čeští herci?

Růžová paruka, stříbrný nehty a umělý řasy vypadají v zrcadle tak dobře, že kdybych byl jinej kluk a viděl bych se, nejspíš bych po sobě vyjel. Mám obavu, že když se budu ještě chvilku hladit po svých naolejovaných nohách, nejspíš dostanu erekci. Nebylo by to šťastný, protože flitrovaný mini šatičky mi sahají sotva pod zadek.

Snažím se narvat na nohy lodičky s deseticentimetrovými podpatky. Koupili jsme je v pomůckách pro transsexuály a ani jejich velikost 46, nezaručuje, že mě netlačí prsty. Kolegyně Kamila mě, už učí modelkovskou chůzi. Kolegyně Tereza, slíbila, že mi pomůže s twerkingem.

Vítejte v generálkovém týdnu přípravy inscenace „Něco za něco“ Williama Shakespeara.

Tomáš Dianiška

Když nám ředitel Divadla pod Palmovkou před půl rokem oznamoval, že u nás bude režírovat renomovaný polský režisér Jan Klata, zbytek dne jsem už jen pobíhal po baráku a dělal takový to: „chichichichi“ jako děcko, které právě zazvonilo na všechny zvonečky paneláku.

Máme sice tlumočničku Olgu, ale mluvit polsky je jednoduchý. Stačí ke každému slovu přidat „ŠČ“. Takžešč by tošč dokázalšč každýšč.

Tomáš Dianiška

Narodil se v Banské Bystrici. V devatenácti letech odešel ze Slovenska do Prahy, kde v roce 2008 absolvoval herectví na činoherní katedře DAMU. Po ukončení studií nastoupil do angažmá v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, kde ztvárnil více než 30 postav. Je spoluzakladatelem a dvorním dramatikem undergroundového a punkového Divadla F. X. Kalby, se kterým se zaměřuje na témata blízká "generaci YouTube". Účinkuje v hip-hopové kapele Pipinky pičo a také jako party DJ. Členem Divadla pod Palmovkou je od září 2014. Pro Studio Palmoffka napsal hru Mlčení bobříků.

No ta choreografie, kterou mám vystřihnout při soudní scéně, mi dělá vrásky na mým namejkapovaným čele. Měřím totiž dva metry a udržet rovnováhu na těch šteklých je vážný problém. Když mě to učil choreograf Maćko, natočil jsem si tanec na telefon. Nedá se na to moc koukat. Maćko tancuje sexy, ale já vypadám jako Jack Nicholson. Což by nebylo tak špatný, ale musíte si představit Jacka v Přeletu, při elektrošocích.

A tak se vracím do svých teenagerských let a musím opět obdivovat holky na MTV. Ale kdo z vás může v rámci své práce sjíždět videoklipy od Beyoncé? Prostě takový klasický Shakespeare. Za pár dnů máme premiéru. Nebojte, všechno to dopadne dobře. Jako vždy. Mně mě volají na jeviště, je to jen deset metrů, ale bude mi to trvat minutu. Papa.

Autor:

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...