Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sebeironická až do konce, vzpomíná Töpfer na poslední návštěvu u Jiráskové

Lidé

  15:21
PRAHA - Ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer byl dlouholetým kolegou zesnulé herečky Jiřiny Jiráskové. Od natáčení seriálu Život na zámku ji dokonce oslovoval "maminko". Do poslední chvíle neztratila smysl pro humor a sebeironii, vzpomíná na velkou postavu českého herectví v rozhovoru pro server Lidovky.cz.

Jiřina Jirásková foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Lidovky.cz: Kde vás zpráva o smrti paní Jiráskové zastihla?
V Divadle na Vinohradech, kupodivu to nebyla zpráva od jejích blízkých, ale od novinářů, kteří to asi věděli ještě dřív, než se to stalo.

ČTĚTE TAKÉ:

Lidovky.cz: Jak na ni budete vzpomínat?
Já jsem si s paní Jiráskovou byl poměrně blízký, protože jsme spolu točili seriál Život na zámku, kde hrála moji maminku. Od té doby jsem ji tak oslovoval - třeba když jsem jí psal pohledy a dopisy -, podepisoval jsem se jako její syn a oslovoval ji "maminko". Vzpomínat na ni budu jako na vzácného kolegu. Jak se dá vzpomínat na člověka, který se tak výrazně zapsal do historie vinohradského divadla jako ona? Jako herečka byla tomuto divadlu celý život věrná.

Ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer

Lidovky.cz: Mluvil jste s ní v poslední době?
Ano, byl jsem u ní na návštěvě. Vím, že byla nemocná, ale ani přes to neztratila sebeironii a smysl pro humor, takže jsme se docela zasmáli.

Lidovky.cz: Odehrají se v divadle nějaké vzpomínkové akce?
To se mě ptáte moc, je to tak čerstvá věc, že nevím, jestli divadlo něco uspořádá. Rozhodně se budeme muset domluvit s rodinou ohledně pohřbu a rozloučení.

Autor:

Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA
Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA

Toužíte po dokonalé letní barvičce bez rizika spálení? Vyzkoušejte lehký přírodní samoopalovací krém na obličej i tělo od Manufaktury. Zapojte se...