Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Gibson se vrací na filmová plátna, přítelem mu bude plyšový bobr

Lidé

  21:22
LOS ANGELES - Návrat amerického herce Mela Gibsona na filmová plátna se odehraje v březnu na festivalu South by Southwest (SXSW) v texaském Austinu. Film The Beaver (Bobr), ve kterém zastal hlavní roli, bude jedním z pěti snímků, které na SXSW budou mít mezinárodní premiéru, napsala agentura AP.

Ilustrační foto foto: Reuters

Film The Beaver v režii Jodie Fosterové, která v něm rovněž hraje, byl dokončen již loni, ale jeho premiéra se několikrát odkládala kvůli Gibsonovým skandálům. Vévodilo jim bouřlivé ukončení vztahu s přítelkyní Oksanou Grigorijevovou, která ho obvinila z napadení, a soudní bitva o opatrovnictví jejich malé dcerky. Policie v Los Angeles herce vyšetřuje kvůli podezření z domácího násilí a Grigorijevovou z možného vydírání. Žádné obvinění zatím nepadlo.

Pětapadesátiletý Gibson ve snímku ztvárnil Waltera Blacka, depresivního muže, který najde novou naději díky plyšovému bobrovi, jehož prostřednictvím mluví.

Bobr proleze na filmový festival
The Beaver tak návštěvníci festivalu uvidí s týdenním předstihem před chystaným promítáním 23. března. Tento termín byl doposud považován za předpremiéru, protože do kin bude uveden 8. dubna.

Zatím podle AP zůstává nejasné, zda se Gibson festivalu zúčastní. Filmová mluvčí SXSW Rebecca Fefermanová pouze uvedla, že na promítání přijede Fosterová.

Gibson, kdysi považovaný za jednu z nejoblíbenějších hvězd Hollywoodu, se naposledy jako herec objevil v thrilleru Na hraně temnoty, který měl premiéru před rokem v lednu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!