Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Giscard d'Estaing získal za 'románek' s Dianou Cenu mužnosti

Lidé

  13:11
PAŘÍŽ - Bývalý francouzský prezident Valéry Giscard d'Estaing byl za román o fiktivním milostném poměru s britskou princeznou Dianou vyznamenán recesistickou Cenou mužnosti. Prix Virilo se dle pořadatelů udílí za "nejlepší výbuch testosteronu roku". Oznámil to podle agentury DPA list Le Parisien. Cena pro vítěze čítá 11 eur.

Valéry Giscard d'Estaing s princeznou Dianou foto: Reuters

Zakladatel tohoto ocenění ho pojal jako protiváhu k ceně pro ženy Prix Femina. Porota Prix Virilo se skládá výhradně z žen.

Třiaosmdesátiletý exprezident si cenu vysloužil za svůj román Princezna a prezident, který vydal před necelými dvěma měsíci. Obsahem příběhu je milostný vztah fiktivního francouzského prezidenta jménem Jacques-Henri Lambertye a princezny Patricie z Cardiffu. Charakteristiky obou hlavních postav pasují dokonale na něho a Dianu.

"Fakta jsem si vymyslel, ale místa a scény jsem popsal tak přesně, jak to bylo jen možné," uvedl bývalý prezident poté, co sám vypustil do světa fámu o milostném vztahu s princeznou Dianou.

Fáma vzbudila jak ve Velké Británii, tak ve Francii velký zájem médií.

Prezident nicméně v září v rozhovoru pro týdeník Le Point přiznal, že nikdy s britskou princeznou Dianou žádný intimní vztah neměl. Exprezident prý princezně slíbil, že napíše knihu o milostných vztazích mezi vedoucími představiteli velkých zemí.

Autor: