Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Herzigová slaví 40. narozeniny. Chce se prosadit v herectví

Lidé

  7:00
PRAHA - Jasné pomněnkové oči, spíše zajímavý, než klasicky krásný obličej a dokonalé tělo - to jsou zbraně české topmodelky Evy Herzigové, která v neděli 10. března oslaví čtyřicáté narozeniny.

Celosvětově se proslavila především díky billboardové kampani na podprsenku firmy Wonderbra, kterou Britové zvolili v roce 2011 jako nejpopulárnější venkovní reklamu všech dob. Jejím velkým snem však je dráha filmové herečky.

PSALI JSME:

Hvězdnou kariéru dcery sekretářky a elektrikáře z Litvínova odstartovala v roce 1989 náhoda. Tehdy šestnáctiletá Eva, která se do té doby věnovala hodně sportu, se v Praze zúčastnila soutěže pro mladé krásky, kterou pořádala francouzská modelingová agentura.

Cesta do města módy

V konkurzu Eva uspěla, shodou okolností stejně jako topmodelka Tereza Maxová, a za pár měsíců se již stěhovala do Paříže, hlavního města módy. Úspěch se dostavil záhy. Téměř ze dne na den se stala hvězdou, když v reklamní kampani značky Guess vystřídala slavnou modelku Claudii Schifferovou.

Na úplný vrchol se však Herzigová, která je neteří vdovy po hokejovém trenérovi Ivanu Hlinkovi, vyšvihla díky kampani na zázračnou podprsenku firmy Wonderbra. Dokonalý dekolt a ideální míry vyzývavé blondýnky jí zaručily vítězství v konkurzu i příměr k Marilyn Monroeové. Oděna jen v krajkové podprsence se pak svůdně usmívala z billboardů a vyváděla z rovnováhy muže na celém světě svými vnadami a výzvami typu: Dívej se mi do očí! Počet automobilových nehod a dopravních zácp se sice poblíž výše uvedených reklam mnohonásobně zvýšil, zvedl se však i prodej podprsenek Wonderbra - během dvou let o více než 40 procent.

Úspěšná modelka v neúspěšném manželství

Fotografie Herzigové se poté začaly objevovat na stránkách prestižních časopisů, objevila se i ve slavném kalendáři Pirelli. Účastnila se přehlídek či kampaní módních velikánů jako Christian Dior, Chanel, Givenchy, Versace či Laura Biagiotti. Zatímco její kariéra vzkvétala, soukromé štěstí doposud spíše skomíralo.

Kráska obletovaná mnoha slavným muži, se v roce 1996 provdala za bubeníka skupiny Bon Jovi. Tico Torres byl o 20 let starší a o 20 centimetrů menší. Plánovali společný život a děti, ze kterých chtěl Torres dokonce sestavit rockovou skupinu. Po pár měsících ale manželství skončilo. Oficiálně ho zničilo věčné odloučení kvůli profesím manželů, neoficiálně oboustranná nevěra.

Od roku 2001 je partnerem Evy italský milionář Gregorio Marsiaj. V červnu 2007 se páru narodil syn George, o tři roky později druhý syn Philipe. V současné době je Herzigová opět těhotná, přestože si moc přála holčičku, jejím třetím přírůstkem by měl být opět chlapec. "Mít rodinu je to nejkrásnější povolání na světě," uvedla v jednom rozhovoru.

Módní návrhářka i herečka

V roce 2007 se Herzigová poprvé představila také jako módní návrhářka, když uvedla kolekci plavek a několik druhů oblečení. Její další tvůrčí rozlet pozastavilo mateřství. O tři roky později mohli milovníci módy obdivovat i v Praze dámskou kolekci oblečení navrženého topmodelkou.

Herzigová se v minulosti nijak netajila přáním přesunout se z módních mol do světa filmu. Už dříve řekla: "Od doby, kdy jsem byla malá dívka, jsem snila o herectví. Modelkou v šedesáti letech být nemůžete, avšak jistě můžete být herečkou. Takže bych ráda dělala tuto profesi."

Na filmovém plátně se Eva poprvé objevila v drobné epizodní roli v roce 1995 ve francouzské akční komedii Strážní andělé, o tři roky později dostala větší příležitost v italské komedii Žena mého přítele a v roce 2004 ztvárnila manželku španělského malíře Pabla Picassa v koprodukčním životopisném dramatu Modigliani. Letos by se měla na plátnech kin objevit v thrilleru z politického prostředí italského režiséra Marca Risiho.

Autoři: ,

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...