Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Přestavba domu Herzigové vadí sousedům

Lidé

  14:47
Sousedé české modelky Evy Herzigové v londýnské luxusní čtvrti Chelsea protestují proti plánům na přestavbu jejího domu, protože se obávají, že by způsobila chaos v tiché ulici, kde loni koupila dům z 19. století.

Česká supermodelka Eva Herzigová foto: ČTK

Napsal to list London Evening Standard, podle něhož má dům hodnotu asi tří milionů liber (84 milionů korun).

Osmatřicetiletá Herzigová již dostala povolení na přestavbu suterénu, která by měla udělat prostor pro kuchyň a obývací pokoj. Nedávno pak podala další žádost o povolení stavebních změn. Podle listu by znamenaly prakticky úplnou likvidaci původního domu, z něhož by zůstala jen fasáda.

Zastupitelstvo čtvrti Kensington a Chelsea žádost již jednou zamítla, ale Herzigová se odvolala. Konečný verdikt má radnice vynést 19. května.

Výbor místních obyvatel si najal právníka, který by jim pomohl bojovat proti návrhům na přestavbu, jež by podle nich trvala rok a půl. Výbor také poslal Herzigové petici, kterou podepsalo 80 lidí, ale česká modelka na ni neodpověděla, uvedl London Evening Standard.

List citoval devětašedesátiletého Nicka Tarlinga, který vede opozici proti plánům Herzigové. "Je to velmi úzká ulice a kvůli množství stavebního materiálu a vyvážené zeminy by to ochromilo celou oblast. Nikdo by se nemohl dostat ven ani dovnitř... Lidé mají pocit, že je velmi bezohledná," řekl Tarling na adresu modelky.

Rodačku z Litvínova proslavila především v 90. letech reklamní kampaň na podprsenku Wonderbra. Před dvěma týdny se jí a jejímu italskému partnerovi, magnátovi Gregoriemu Marsiajemu, narodil druhý syn. Podle londýnského listu Herzigová s rodinou nyní v Chelsea nebydlí.

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě
Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat