Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Režisér filmu Top Gun spáchal sebevraždu skokem z mostu

Lidé

  7:33
HOLLYWOOD - Slavný hollywoodský režisér Tony Scott spáchal sebevraždu skokem z mostu nedaleko Los Angeles. Informovaly o tom v pondělí tiskové agentury s odvoláním na úřad soudního lékaře.

Tony Scott foto: ČTK

Mezi nejznámější Scottovy filmy patří akční snímek Top Gun, v němž zazářil Tom Cruise, či pokračování komedie s Eddiem Murphym Policajt v Beverly Hills II.

Tony Scott

Tony Scott se narodil v roce 1944 Velké Británii, ale jeho kariéra byla spjata s americkým Hollywoodem. Jeho starším bratrem je režisér Ridley Scott, který se proslavil mimo jiné i mimozemskou sérií Vetřelec.

Soudní lékař okrsku Los Angeles Joe Bale potvrdil, že Scottova nedělní smrt je vyšetřována jako sebevražda. Podle oficiálních informací, které citovala agentura AP, skočil osmašedesátiletý Scott z Vincent Thomas Bridge, který spojuje San Pedro a Terminal Island v Los Angeles.

Uvnitř režisérova černého vozu značky Toyota Prius, který zůstal na mostě, byl podle policistů dopis na rozloučenou; jeho text zatím zveřejněn nebyl.

Režisérovo tělo se podařilo najít s pomocí sonaru v kalných vodách asi čtyři hodiny poté, co z mostu skočil, a následně bylo předáno k pitvě. Ta se podle agentury Reuters ještě nekonala.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat