Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Jakubisková jde před soud kvůli nehodě, hrozí jí šest let vězení

Lidé

  9:19
PRAHA - Před Obvodním soudem pro Prahu 2 začíná hlavní líčení v případu herečky Deany Horváthové-Jakubiskové, která čelí obžalobě z usmrcení z nedbalosti. Jakubisková je podle státního zástupce odpovědná za smrt dvaašedesátiletého chodce, kterého v říjnu 2011 srazila na přechodu. V případě odsouzení jí hrozí až šestileté vězení.

Deana Horváthová-Jakubisková foto: ČTK

Nehoda se stala předloni 17. října kolem 10:00 v pražské Krči na křižovatce ulic Chýnovská a Libušská na přechodu neřízeném semafory. Jakubisková podle policie nedala přednost muži, který přecházel komunikaci. Orientační dechová zkouška na alkohol byla negativní, žena jela povolenou rychlostí.

ČTĚTE TAKÉ:

Manželka režiséra Juraje Jakubiska již dříve uvedla, že jela po hlavní silnici, rozhlédla se na obě strany a najednou se tam prý muž objevil. Herečka podle svého obhájce Viktora Pavlíka také tvrdí, že v protisměru stála řada aut odbočujících doleva, přes které nebyl chodec vidět. Jakoukoli vinu odmítá.

Kauza se k soudu dostala až téměř po dvou letech. Důvodem bylo zejména zpracovávání tří znaleckých posudků - kromě posudků obžaloby a obhajoby nechal soud vypracovat Ústavem soudního inženýrství VUT v Brně revizní znalecký posudek.

Autoři: ,

Čtenářky testovaly BEBA Comfort inspirovanou mateřským mlékem
Čtenářky testovaly BEBA Comfort inspirovanou mateřským mlékem

Umělé mléko inspirované mlékem mateřským, které se snadno připravuje, má skvělé složení a navíc dobře chutná. Jak obstálo umělé mléko BEBA COMFORT...