Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Soud tragickou nehodu Jakubiskové neprojednal, herečka nepřišla

Lidé

  7:37aktualizováno  18. dubna 19:17
PRAHA - Herečka a producentka Deana Horváthová-Jakubisková již podruhé ze zdravotních důvodů nepřišla k Městskému soudu v Praze. Mělo se zde projednávat její odvolání v případu usmrcení chodce z nedbalosti na přechodu v Praze.

Herečka Deana Horváthová-Jakubisková se zúčastnila hlavního líčení u Obvodního soudu pro Prahu 2. foto: ČTK

Proces tak musel být odročen. Obvodní soud pro Prahu 1 za nehodu vyměřil podmínku na 2,5 roku a čtyřletý zákaz řízení. Podle nepravomocného rozhodnutí obvodního soudu má herečka zaplatit pozůstalým přes milion korun.

Jakubisková je podle soudu od úterý v pracovní neschopnosti a podle předložené lékařské zprávy nemohla přijít. Její omluvenku soud obdržel ráno, uvedly zdroje ČTK. "Nezbývá nám nic jiného, než jednání odročit," řekl před zaplněnou místností předseda odvolacího trestního senátu Tomáš Stuchlík. Omluvenku na poslední chvíli herečka poslala také letos v březnu, kdy chtěl soud odvolání projednat poprvé.

PSALI JSME:

Nehoda se stala v říjnu 2011 na křižovatce v pražské Krči, kterou neřídí semafory. Jakubisková podle obžaloby dostatečně nesledovala provoz na silnici, a proto srazila dvaašedesátiletého muže, který cestou na nákup přecházel silnici. Chodec zemřel asi hodinu po nehodě. Ze zdravotnického posudku vyplývá, že mu střet způsobil otok mozku. Auto muži také zlomilo několik žeber a ruku.

Jakubisková vinu odmítá. Tvrdí, že chodce neviděla přes odbočující auto a že jí vběhl pod kola jejího mercedesu. Orientační dechová zkouška ukázala, že herečka před nehodou nepila alkohol.

Žena sice jela povolenou rychlostí 44 kilometrů za hodinu, podle obvodního soudu však měla zpomalit natolik, aby na přechod viděla. Dopravní situaci podle soudu hrubě podcenila.

Autoři: ,