Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Jiří Suchý už je zpět z nemocnice. Kvůli mně se teď v divadlech nehraje, žertoval

Jiří Suchý: Recital 1964 / 2019, Praha, Rudolfinum, 19. října 2019 foto: Petra Hajská

Divadelník a hudebník Jiří Suchý včera fanouškům oznámil, že byl propuštěn z nemocnice, kde si nějakou dobu poležel. Podle svých slov se rozhodl neuposlechnout radu lékařů a hned začít znovu hrát v divadle, ale omezení kvůli současným omezením nemůže, takže se řádně doléčí.
  13:36

„Včera jsem se vrátil z nemocnice poměrně zdráv a rozhodnut neposlechnout rady lékařů, kteří mi doporučovali ještě týden ležet do úplného uzdravení. Bylo mi líto diváků, kteří budou chodit do divadla a nedočkají se toho, nač přišli. Úřady se však nejspíš s mými lékaři dohodly, a uzavřením všech divadel mě donutily uposlechnout rady doktorů, ať se mi to líbí nebo ne,“ napsal včera herec na svůj profil na sociální síti Facebook.

Jiří Suchý: Recital 1964 / 2019, Praha, Rudolfinum, 19. října 2019
Jiří Suchý: Recital 1964 / 2019, Praha, Rudolfinum, 19. října 2019

„Takže kvůli mně se v celé republice nebude hrát, což mě mrzí, ale na druhou stranu mám šanci na dokonalé uzdravení,“ uzavřel žertovně. Herec se dostal do nemocnice začátkem března. Důvodem bylo vyčerpání a následná nutnost klidového režimu. Fanoušky fotkou z nemocničního lůžka poměrně vyděsil. Stejně tak i vzkazem pod příspěvkem, který se sice vztahoval ke zrušenému divadelnímu představení, ale vyzníval zlověstně. „Prosím o odpuštění. Nedostane-li se mi ho, nedá se nic dělat,“ napsal. 

Všechno ale skončilo dobře. Fanoušci pod příspěvkem vyjadřují sympatie.  „Myslím na Vás. Všechno zlé je k něčemu dobré. Odpočívejte, ať jste brzy v pořádku a ještě hodně dlouho nám vydržíte rozdávat radost,“ píše jedna z fanynek. 

„ Když je důvodem karantény Vaše úplné uzdravení, je všechno v naprostém pořádku. Hezky odpočívejte a nabírejte sílu,“ přistoupila na jeho laskavý humor jiná. 

Jiří Suchý letos oslaví 89 let. Je to opravdový český renesanční člověk - hudebník, divadelník, textař, grafik, spisovatel i filmař stál za zrody divadel Na zábradlí a Semafor. Dlouhou dobu tvořil tvůrčí tandem s Jiřím Šlitrem.

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat