Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Johnny Hallyday se vrátil na koncertní prkna, zpíval pro 15 000 lidí

Lidé

  19:00
NEW YORK - Francouzský zpěvák Johnny Hallyday, který se v poslední době potýkal s vážnými zdravotními problémy, již opět koncertuje. Devětašedesátiletý rocker, který má přezdívku "francouzský Elvis Presley", úspěšně vystoupil ve čtvrtek a pátek před 15 000 lidmi v Montrealu a v neděli zazpívá v New Yorku.

Johnny Hallyday

podle agentury AFP Hallyday v květnu zahájil světové turné propagující jeho nové album Jamais Seul (Nikdy sám), které vyjde v listopadu. Koncertování přerušil v srpnu, kdy byl kvůli těžké bronchitidě nejprve hospitalizován na ostrově Guadeloupe na resuscitačním oddělení a poté na Martiniku.

Johnny Hallyday

Mezi fanoušky a v tisku se objevily obavy, že tyto nové zdravotní problémy stárnoucího rockera možná předčasně ukončí jeho kariéru. Koncerty v Kanadě a USA tyto obavy vyvracejí. Konec šňůry dvou desítek letošních Hallydayových koncertů je naplánován na 22. prosince v Marseille.

Hallyday, který vydal desítky zlatých a platinových desek a také hrál v desítce filmů, musel být hospitalizován i v roce 2009. Do nemocnice v Los Angeles byl tehdy převezen kvůli komplikacím po operaci vyhřezlé meziobratlové ploténky. Zpěvák a herec upadl do kómatu a údajně jen o vlásek unikl smrti. Musel zrušit své tehdejší turné, jež mělo být posledním.

Autoři: ,

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...