Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Lady Gaga může čekat žalobu. Zastala se gayů v Petrohradě

Lidé

  13:53
PETROHRAD - Žalobu za propagaci homosexuality mezi mládeží může podle ruských médií čekat americká popová zpěvačka Lady Gaga, která se v noci na úterý během svého koncertu v Petrohradě otevřeně zastala komunity ruských gayů a leseb. Přes varování pořadatelů vyzvala Lady Gaga posluchače k podpoře sexuálních menšin, a podle reakcí místních ochránců mravnosti tím porušila zákon.

Lady Gaga foto: ČTK

Podle ruského bulvárního serveru LifeNews bylo na koncertě nemálo velmi mladých lidí, přestože přístup měly oficiálně jen osoby starší dvanácti let. Výzvu Lady Gaga k ochraně homosexuálů přítomní podle LifeNews nadšeně podpořili.

Lady Gaga by se podle pořadatelů mohla dostat do stejných problémů, jako další americká superhvězda Madonna. Při jejím srpnovém koncertu v Petrohradě rovněž zazněla slova na podporu ruských homosexuálů, po nichž následoval soud. Ruští soudci ale nevyslyšeli stížnosti žalobců na duševní újmu, kterou jim prý Madonna svými slovy způsobila, a žalobu zamítli. Žalobci se domáhali odškodného ve výši 333 milionů rublů (asi 212 milionů korun).

Porušila zákon na ochranu dětí, říká radní

V čele petrohradského tažení proti homosexuálům stojí radní Vitalij Milonov, který v úterý Lady Gaga obvinil z porušení zákona na ochranu dětí.

Právní úpravu, která zakazuje propagaci homosexuality mezi mládeží, přijali místní zákonodárci letos v březnu.

"Obrátíme se na prokuraturu, aby případ pečlivě vyšetřila," řekl Milonov novinářům. "Když děti ujišťují, že musejí podporovat sexuální menšiny, může u nich vzniknout mylný dojem o rovnoprávnosti tradičních a netradičních vztahů. Organizátoři koncertu se zapojili do ďábelského kolotoče oživování mrtvol," prohlásil poslanec.

ČTĚTE TAKÉ:

Zástupci petrohradských gayů podle LifeNews doufají, že případnou žalobu na koncert Lady Gaga soudy odmítnou stejně, jako tomu bylo v případě Madonny.

"Výzvu k tolerantnosti a k ochraně lidských práv nelze označovat za propagandu homosexuality," komentovala chystanou žalobu mluvčí komunity petrohradských gayů a leseb Olga Lenkovová.

Spory, které vyvolal její petrohradský koncert, Lady Gaga zatím nekomentovala. Svůj další koncert má mít americká zpěvačka ve středu v Moskvě.

Autoři: ,