Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Modelka Němcová v Cannes uspořádala benefici pro Haiti

Lidé

  18:55
CANNES - Herec Sean Penn, modelka Petra Němcová a režisér Paul Haggis ve francouzském Cannes uspořádali benefiční akci pro Haiti. Na aukci pro zbídačenou zemi získali až 200 000 eur (téměř čtyři miliony korun), informovala agentura AP.

Česká modelka Petra Němcová. foto: ČTK/AP

Podle AP to bylo poprvé, co festival v Cannes upoutal pozornost jinou než filmovou akcí. Trojice osobností a jejich charitativní organizace v pátek uspořádaly galavečeři s dražbou, aby znovu upozornily na situaci v karibské zemi, kterou v únoru roku 2010 zdevastovalo zemětřesení.

ČTĚTE TAKÉ:

Během večera, jímž provázel módní návrhář Giorgio Armani, byla prodána například podepsaná kytara frontmana kapely U2 Bona. Návštěvníci však mohli také vydražit možnost strávit chvilky s Lady Gaga, poobědvat s Němcovou nebo podniknout třídenní cestu na Haiti s Pennem.

"Filmový festival není vůbec jenom o filmech," řekl hlavní organizátor akce Penn. Herec přirovnal význam získávání prostředků pro Haiti s hledáním peněz na vážný film.

Mezi hosty galavečera byly osobnosti jako komediální herci Chris Rock a Ben Stiller, hudebníci Lyle Lovett a Sean "Diddy" Combs, skotští herci Gerard Butler a Ewan McGregor nebo německá herečka Diane Krugerová.

Autoři: ,