Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na komplikace spojené s koronavirem zemřel scenárista Simpsonových Marc Wilmore

Lidé

  13:18
Ve věku 57 let zemřel americký scenárista, producent a moderátor Marc Wilmore. O úmrtí informoval jeho bratr Larry. Wilmore se podílel na seriálech Simpsonovi, R jako rodina nebo Harry a Hendersonovi.

První díl blíbeného seriálu Simpsonovi měl premiéru 17. 12. 1989. foto: Reprofoto

„Můj sladký, přesladký bratr Marc Edward Wilmore zemřel minulou noc po boji s covidem a dalšími nemocemi, které mu působily po mnoho let bolest. Můj bratr byl nejlaskavější, nejněžnější a nejvtipnější člověk, jakého jsem znal. Úplný lev a anděl. Miluji tě, bráško,“ napsal na sociální sítě Marcův bratr Larry. 

Idylka u Simpsonů nikdy netrvá dlouho...
Donald Trump v „TheSimpsons“

Wilmore na sebe v devadesátých letech upozornil oblíbenou sérií skečů nazvanou In Living Color (V živých barvách). V poslední sérii tohoto pořadu si vyzkoušel i práci před kamerou, když napodoboval osobnosti jako Mayu Angelouovou nebo Jamese Earla Jonese. Získal za to svou první nominaci na „televizního Oscara“, cenu Emmy.

Později spolupracoval s moderátorem Jayem Lenem a psal scénáře rodinných sitcomů. Zlom ale přišel v roce 2001, kdy jako scenárista nastoupil k seriálu Simpsonovi pro jeho třináctou sérii. 

V průběhu let se podepsal pod epizody jako Marge taxikářkou, Čtyři chyby a jeden pohřeb nebo Bartová válka

Autor: