Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nechala si Lady Gaga peníze z charity?

Lidé

  14:30
LOS ANGELES - Spor kolem charitativních náramků, které na podporu Japonska po ničivém zemětřesení a tsunami prodává zpěvačka Lady Gaga, možná skončí u soudu.

Lady Gaga v Japonsku foto: ČTK

Minulý pátek podala v Detroitu žalobu michiganská právní síť 1800Lawfirm, v níž tvrdí, že Lady Gaga klame fanoušky, protože na pomoc Japonsku nejde celá částka získaná z prodeje náramků. To ale zpěvaččini zástupci v úterý rozhodně popřeli, napsala agentura Reuters.

Lady Gaga na svých internetových stránkách nabízí za pět dolarů náramky s nápisem "Modlíme se za Japonsko". Web rovněž lidem umožňuje poslat libovolné příspěvky s tím, že veškerý zisk "jde přímo na japonskou obnovu".

Tři miliony pro Japonsko
Podle žaloby je ale z ceny náramků odečítáno poštovné a daň v celkové hodnotě 3,99 dolaru, což žaloba označila za nadsazenou částku. "Celý dar pěti dolarů za každý náramek jde na podporu obnovy. Na poštovném nevyděláváme, daň je stanovena podle místních předpisů," uvedli v prohlášení zástupci Lady Gaga.

Zpěvačka, jejíž skutečné jméno je Stefani Germanottaová, údajně věnovala už tři miliony dolarů na pomoc Japonsku prostřednictvím prodeje náramků a dalších podniků. Minulý měsíc ji časopis Forbes označil za nejvlivnější celebritu světa s ohledem na její výdělky, viditelnost v médiích i oblibu na sociálních sítích.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!