Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Návrháři rozhodli, módní ikonou je Lady Gaga

Lidé

  11:41
NEW YORK - Módní ikonou letošního roku vyhlásila Nejvyšší rada amerických módních návrhářů (CFDA) zpěvačku a stylistku Lady Gaga.

Lady Gaga v Lincolnově centru foto: Reuters

Při pondělním slavnostním přebírání ceny v Lincolnově centru v New Yorku tato extravagantní umělkyně podle agentury AP připustila, že je z toho nervózní.

"Kromě toho, jak velký význam má tato cena pro mne, bych vám ráda řekla, jak velký význam má pro mladé Američany...Vy všichni jste mi umožnili se cítit hvězdou dříve, než jsem se jí stala," prohlásila pětadvacetiletá zpěvačka před publikem, ve kterém nechyběla slavná jména módního světa jako Marc Jacobs, Anna Wintourová, Diane von Furstenbergová, Donna Karanová či Michael Kors.

V děkovné řeči americká hudební hvězda Lady Gaga vyprávěla o tom, jak důležitá byla móda v jejím životě. Označila ji za prostředek k sebepoznání, umělecké tvorbě a sebedůvěře. Jako teenager prý utrácela ušetřené peníze za značkové oblečení. Na páteční párty se prý vždy oblékala tak, jakoby šla na udílení Oscarů.

Modelka Karolína Kurková podle AP zpěvačce Lady Gaga na ceremoniálu zazpívala. "Jsem tvá největší fanynka," řekla česká topmodelka na adresu celebrity, která se loni v listopadu představila také českému publiku. Vyprodaná pražská O2 arena tehdy nadšeně aplaudovala show plné efektů včetně pyrotechniky umístěné v podprsence.

LADY GAGA

Zpěvačka, která se narodila 28. března 1986 jako Stefani Joanne Angelina Germanottaová do italoamerické rodiny, poutá pozornost třeba bizarními kostýmy, je ale jiný případ než klasické umělé "rychlokvašky" - písničky si sama píše a cení ji i kritika. Letos například rozšířila svou sbírku cen Grammy o další tři gramofonky.

Autoři: ,

Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA
Rozdáváme mléčnou výživu ZDARMA

Už jste slyšeli o nové pokračovací mléčné výživě BEBA SUPREMEpro 2 určené dětem od ukončeného 6. měsíce? Nyní můžete tuto nejdokonalejší recepturu...