Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Obamová má narozeniny, zatančila si v sitcomu

Lidé

  17:00
WASHINGTON - Americká první dáma Michelle Obamová slaví 48. narozeniny. V pondělí se objevila v pokračování seriálu iCarly. Byla tak první manželkou prezidenta v sitcomu po Nancy Reaganové, která se objevila před 29 lety v seriálu Diff´rent Strokes.

Michelle Obamová se v rámci své kampaně připojila ke studentům a zatančila si na píseň Beyoncé. foto: Reuters

Účinkování v seriálu je pokračováním iniciativy Michelle Obamové nazvané Joining Forces, v níž povzbuzuje všechny Američany k pomoci vojákům a jejich rodinám. Hlavní postava seriálu Carly Shayová, kterou hraje Miranda Cosgroveová, je dcerou plukovníka amerického letectva a Michelle Obamová jí děkuje za to, že jako členka vojenské rodiny slouží své zemi. Chvíli také s hrdinkami seriálu tančí.

Seriál iCarly, který se na obrazovkách poprvé objevil v roce 2007, se točí kolem dvou kamarádek, Carly a Sam, jež s pomocí přátel natáčejí vlastní webovou show. Obamová uvedla, že souhlasila s účinkováním i proto, že se na iCarly rády dívají její dcery, třináctiletá Malia a desetiletá Sasha.

Podle listu The Washington Post se první dámy poměrně často objevují v diskusních pořadech, kde propagují různé kauzy, ale účast v pořadu natočeného podle scénáře je poměrně řídká. V roce 1983 se miliony lidí dívaly na díl seriálu Diff´rent Strokes, v níž se objevila bývalá herečka Nancy Reaganová a varovala mládež před drogami. Před ní se v roce 1976 mihla v seriálu The Mary Tyler Moore Show manželka Geralda Forda, Betty.

Další první dámy se sitcomům vyhýbaly, i když se všechny (Barbara Bushová, Hillary Clintonová i Laura Bushová) objevily v dětském pořadu Sezame, otevři se.

Autoři: ,

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...