Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Obamová podporuje muže. A dělá i kliky

Lidé

  7:00
Zachránit popularitu svého manžela se snaží americká první dáma Michelle Obamová. V televizních pořadech tancuje a prozrazuje i pikantnosti z jejich soukromého života.

Prezidentský tanec. Americká první dáma Michelle Obamová vystoupila v show slavné moderátorky Ellen DeGeneresové. Společně si zatancovaly a pak i zasoutěžily, kdo udělá víc kliků. Zvítězila manželka Baracka Obamy. foto: ČTK

"I’m so in love with you...," zazpíval nečekaně na jedné z lednových akcí americký prezident Barack Obama píseň od soulového zpěváka Ala Greena a vysloužil si velký potlesk. "Má krásný hlas a zpívá mi takto pořád," pochválila svého muže tento týden Michelle Obamová, když vystoupila v The Tonight Show, kterou uvádí Jay Leno. A pár dní nato zase prozradila něco ze soukromí prezidentského páru v pořadu moderátorky Ellen DeGeneresové. Proč jsou jí najednou plné noviny a televize? Prezidentské volby ve Spojených státech se blíží, a tak se Michelle Obamová rozhodla aktivně zapojit do shánění podpory pro svého manžela.

S Jayem Lenem, jehož talkshow baví diváky již dvacet let, probírala americká první dáma kromě zpěvu (sama se přiznala, že zpívat neumí) i zdravou stravu. Již před dvěma lety totiž Michelle Obamová zahájila kampaň nazvanou Let’s move (Hýbejme se), jejímž cílem je boj s dětskou obezitou. Projekt by měl přimět mladé lidi více cvičit a zároveň je naučit správným stravovacím návykům.

I slavného moderátora se manželka amerického prezidenta snažila přimět k tomu, aby začal jíst ovoce a zeleninu. Jay Leno se totiž nedávno v rozhovoru pro jeden časopis přiznal, že zeleninu prý naposledy jedl v roce 1969 a poslední jablko měl v roce 1984. "Přiměju Jaye k tomu, aby si dal nějakou zeleninu," napsala Michelle Obamová na Twitteru pár dní před televizní show. A skutečně s sebou do studia přinesla jablko a také med od včel přímo ze zahrad Bílého domu. "Med z Bílého domu? To zní hrozně," vtipkoval Jay Leno, ale ochutnal. Že se nejen zdravě stravuje, ale je i fyzicky zdatná, předvedla pak první dáma u Ellen DeGeneresové. Moderátorka se jí v jednu chvíli zeptala, kolik udělá kliků. "Pár jich udělám," odpověděla Michelle Obamová. Pak si obě dvě sundaly saka a za odpočítávání publika začaly "klikovat".

Nepořádný prezident

Populární moderátorka a komička skončila na dvaceti, manželka prezidenta jich zvládla ještě o pět více. Prý se nechtěla před první dámou vychloubat, tak skončila dřív, odůvodňovala to poté vtipem Ellen DeGeneresová. "Myslím, že by nevypadalo dobře, kdybych ji porazila. Je mi 54 let a vám je 48," dodala. Pořad Ellen DeGeneres Show byl předtočený a americká televize ho odvysílala ve čtvrtek. Již předem se z něj ale dostalo ven pár útržků. Třeba i týkajících se některých intimností ze života prezidentského páru. Barack Obama prý podle své manželky dokáže být někdy i pěkně nepořádný. "Nesbírá si ze země ponožky," uvedla první dáma v odpovědi na dotaz jednoho z diváků. "Myslí si, že je pořádkumilovný, ale má lidi, kteří mu pomáhají (a sbírají ponožky). Třeba mě," prozradila Michelle Obamová.