Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Poslankyně v růžové podpořily boj s rakovinou

Lidé

  16:33
PRAHA - České poslankyně napříč stranami přišly do sněmovny v růžovém, aby podpořily boj proti rakovině prsu a demonstrovaly, že se umějí dohodnout. Akcí chtěly členky dolní komory upozornit na sobotní pochod proti rakovině prsu a současně vyjádřit nespokojenost s tím, jak řeší spory jejich kolegové.

Poslankyně se oblékly do růžové barvy, podpořily tak boj proti rakovině prsu foto: ČTK

V růžovém přišly i bývalé přítelkyně, které na jaře rozdělil spor o Věci Veřejné, Lenka Andrýsová a Kristýna Kočí. Všechny poslankyně se ale akce nezúčastnily, při focení chyběla například šéfka sněmovny Miroslava Němcová, která se z odpoledního jednání omluvila.

Sněmovna v růžovém. Poslankyně se oblékly do této barvy, aby podpořily boj proti rakovině prsu

Umíme se domluvit
"Není to čirá náhoda, domluvily jsme se, že se umíme domluvit, byť někteří naši kolegové to mohou ponížit tím, že domluvit se na oblečení je jednodušší než domluvit se na věcech chodu společnosti," řekla novinářům poslankyně Jaroslava Wenigerová při pořizování hromadné fotografie.

Další z účastnic nezvyklého happeningu doplnila, že je důležité upozornit na to, kolik valérů růžová má. Je to podle ní stejné jako v názorové oblasti, odstíny mohou být rozdílné, ale společný cíl smaže rozdíly.

Poslankyně se oblékly do růžové barvy, podpořily tak boj proti rakovině prsu

"Nedohody už tady byly dost dlouho, domluvily jsme se, že vyšleme signál," komentovala další poslankyně, proč dnes nechaly členky sněmovny šedé kostýmky doma.

Autor: