Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Představitel Thora prošel kvůli roli obrovskou změnou. Denně jedl 500 kalorií

Lidé

  11:11
Nabírání či shazování kil kvůli filmové roli není zvláště v Hollywoodu ničím neobvyklým. Poslední herec, který musel projít zásadní fyzickou proměnou, je Chris Hemsworth, představitel Thora a miláček mnohých žen. Roli hladovějícího námořníka vzal opravdu vážně.

Australského herce proslavila role hrdiny Thor. foto: Wikimedia.org

Hvězda Avengers na svém Twitterovém účtu v neděli ráno sdílela fotografii, na které je do půli těla. Titulek pod obrázkem hlásá: „Právě jsem si zkusil nový dietní program Ztracen v moři. Nedoporučuji ho.“

Rivalové: když Niki Lauda bojoval s Jamesem Huntem o titul i život

Svým komentářem herec referoval k připravovanému snímku Rona Howarda s názvem V srdci moře, který bude mít v Česku premiéru na začátku prosince. Film vypráví příběh velrybářské lodě, jež ztroskotala. Její posádka byla následně donucena ke kanibalismu, uvádí server The Telegraph.

Hemsworth musel kvůli své roli snížit denní příjem jídla na 500 kalorií, což je pětina doporučeného množství pro dospělého muže. Měl tak realisticky ztvárnit hladovějícího námořníka z 19. století.

„Trávím nejvíce času tím, že myslím na jídlo,“ popsal herec proces hubnutí serveru Entertainment Tonight.

„Museli každý den cvičit, i když se natáčelo,“ reagoval režisér Ron Howard. „Bylo potřeba, aby ztratili váhu rychle a bezpečně, museli spalovat kalorie.“

Rapidní změna váhy kvůli filmové roli není v Hollywoodu nic nového. Příkladem je Jake Gyllenhaal, který shodil 13,5 kilogramu, aby mohl hrát novináře Lou Blooma ve Slídilovi. Následně nabral 20,5 kilo kvůli roli boxera ve filmu Southpaw, v češtině vyšel pod názvem Bojovník.

Ještě známějším příkladem je americká herečka Renée Zellweger. Jako ženský fenomén Bridget Jonesová musela opakovaně přibrat a shodit 10 kilogramů. Denně snědla kolem 4700 kalorií. Třetí díl o britské smolařce se chystá na září 2016, tentokrát však herečka řekla, že film natočí jen v případě, že už nebude muset přibírat na váze.