Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Příští královský potomek by se mohl jmenovat Alice či Philip, příjmení bude mít Sussex

Lidé

  7:43
Londýn - Když Kensingtonský palác v pondělí oznámil, že manželka prince Harryho, vévodkyně ze Sussexu Meghan, čeká dítě, ihned se vyrojily spekulace na téma, jak se potomek bude jmenovat. Nejčastěji se zmiňují jména Alice či Philip, napsal britský deník The Daily Telegraph.

Vévodkyně Meghan a princ Harry, ilustrační foto. foto: Reuters

Vévodkyně Meghan je těhotná. Potomek prince Harryho má přijít na svět na jaře

Harryho starší bratr William a jeho choť vévodkyně Kate už mají tři děti - prince George, princeznu Charlotte a prince Louise. Všichni tři používají příjmení Cambridge (starší dva například ve školkách a školách), protože jejich rodiče mají titul vévoda a vévodkyně z Cambridge. Podle stejného principu bude mít příští královské miminko příjmení Sussex, protože jeho rodiče získaly po svatbě od královny tituly vévoda a vévodkyně ze Sussexu.

Například princezny Eugenie či Beatrice dříve používaly příjmení Yorková po svém otci princi Andrewovi, vévodovi z Yorku. A i princové William a Harry byli v armádě známí pod jménem Wales po svém otci princi z Walesu.

Princ Harry a vévodkyně ze Sussexu Meghan při oslavách stého výročí od založení...
Oslav se zúčastnila i královská rodina.

Kensingtonský palác oznámil, že potomek Meghan a Harryho se narodí na jaře. A jmen, které by mohl dostat, je prý hned několik. Nejvíce se skloňují pro dívku tradiční jména jako Alice, Mary, Alžběta či Viktorie a pro chlapce Philip, Frederick, Charles, Arthur, Edward či James.

Autor: