Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

První afroamerická supermodelka Naomi Simsová zemřela

Lidé

  22:00
NEW YORK - Modelka Naomi Simsová, která bývá označována jako první afroamerická supermodelka, zemřela ve věku 61 let v Newarku. V sobotu podlehla rakovině.

Nejznámější fotografie Naomi Simsové vyšla v roce 1969 na obálce časopisu Life. foto: Reprofoto

Oznámil to dnes list New York Times a internetový portál TheFashionInsider.com. specializovaný na módu.

Simsová, která jako první Afroameričanka poznala úspěch na módních přehlídkových molech a na obálkách módních časopisů, se narodila v roce 1948 ve státě Mississippi ještě před rasovou segregací.

Na přehlídková mola se probojovala v 60. letech. V srpnu 1967, čtyři roky poté, co Martin Luther King pronesl svůj památný projev známý dnes jako I have a Dream (Mám sen), se tehdy devatenáctiletá Simsová objevila na obálce Fashion of the Times, módní přílohy listu New York Times.

Bylo to poprvé, kdy se modelka tmavé pleti objevila na obálce časopisu.

Simsová získala i další prvenství, když jí o něco později byla věnována titulní strana časopisu Ladies Home Journal, potom Life a amerického vydání Cosmopolitanu.

"Naomi Simsová byla skutečnou průkopnicí, dokázala uvést černošky do světa módy," řekl šéfredaktor portálu TheFashionInsider.com. Marcellous Jones.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat