Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rokenrolová síň slávy přivítala Alice Coopera i Toma Waitse

Lidé

  10:55
NEW YORK - Do americké rokenrolové síně slávy bylo uvedeno osm dalších osobností. Mezi oceněnými jsou podle agentury AP například hudebníci Alice Cooper, Neil Diamond, Darlene Loveová či Tom Waits.

Alice Cooper a Neil Diamond foto: ČTK

Mezi oceněnými jsou podle agentury AP například hudebníci Alice Cooper, Neil Diamond, Darlene Loveová či Tom Waits. Za svůj přínos hudebnímu průmyslu byli oceněni i zakladatel společnosti Electra Records Jac Holzman a zakladatel studia Specialty Records Art Rupe.

Neil Diamond vstupuje do Síně slávy

O tom, kdo se letos do síně slávy dostane, rozhodovalo koncem loňského více než 500 voličů z hudebního průmyslu. Odmítnutými hudebníky byli například Bon Jovi, Beastie Boys, Donovan, Donna Summerová nebo Joe Tex.

Alice Cooper vstupuje do Síně slávy
Rokenrolová síň slávy (Rock and Roll Hall of Fame) je určena k uctění významných hudebníků, producentů a ostatních osobností tohoto hudebního žánru, kteří zároveň znamenají značný přínos pro rozvoj svého stylu. Do síně slávy smějí být uvedeni zpěváci a skupiny, jejichž první album se objevilo na trhu nejméně před 25 lety.

Darlene Love vstupuje do Síně slávy

Svoje místo v síni slávy mají například kanadský písničkář Leonard Cohen, Elvis Presley, Madonna, Bob Dylan nebo kapela Black Sabbath. Nechybí ani hudební legendy jako Rolling Stones nebo Beatles.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!