Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

S Radoslavem Brzobohatým se rozloučí jen rodina a přátelé

Lidé

  17:35
Den po náhlém úmrtí Radoslava Brzobohatého, dostává obrysy scénář posledního rozloučení s hercem. Podle informací serveru Lidovky.cz se pietního aktu, které proběhne v Divadlu Radka Brzobohatého, zúčastní jen rodina a nejbližší přátelé. Veřejnost může svou soustrast vyjádřit zapálením svíčky u scény v Opletalově ulici nebo na sociální síti facebook.

Radoslav Brzobohatý foto: Lidové noviny

"Pohřeb se bude pravděpodobně konat příští pátek, zatím to ale není potvrzené," uvedl pracovnice Divadla Radka Brzobohatého, která se na přípravách posledního rozloučení s hercem podílí.

Po obřadu se v divadle, které nese umělcovo jméno, bude konat pietní akce pro rodinu a přátele. Veřejnost na ni nebude mít přístup, a to hlavně z kapacitních důvodů. "Už od včerejška ale lidé mohou přinášet ke dveřím divadla svíčku nebo květiny. Na facebookové stránce divadla je vyvěšeno oznámení o úmrtí Radka Brzobohatého. Pod ním se shromažďují soustrastné komentáře," popsala.

FOTOGALERIE:

Radoslav Brzobohatý zemřel 12. září ve věku 79 let, den před narozeninami. Smrt byla nečekaná a její příčina není známa. Populární herec byl znám z filmů Ucho, Dáma na kolejích nebo Všichni dobří rodáci. Naposledy jsme ho mohli vidět ve snímku Vrásky z lásky Jiřího Stracha či na scéně divadla Radka Brzobohatého, které založil roku 2004 se svou manželkou, herečkou Hanou Gregorovou.

Autor: