Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Schváleno: Brno má uličku Václava Havla

Lidé

  9:44
BRNO - Brno má uličku Václava Havla, pojmenování v úterý schválili zastupitelé města. Jméno po bývalém prezidentovi nese úzká ulice vedoucí od Divadla Husa na provázku k parku a katedrále na Petrově.

Přejmenování brněnské uličky u Divadla Husa na provázku na Havlovu navrhl Vladimír Morávek. foto: MAFRA - Anna Vavríková

Pojmenování původně navrhl umělecký šéf Husy na provázku Vladimír Morávek, radnice městské části Brno-střed uspořádala dvě ankety. První byla internetová a lidé se vyjádřili proti pojmenování uličky, ve druhé museli Brňané hlasovat osobně a vyšla pro pojmenování.

První internetovou anketu radnice později zpochybnila. Kolem pojmenování se strhla debata, někteří lidé byli proti. Zastupitelé Brna-středu, komise pro názvosloví, radní města Brna a v úterý i zastupitelé však pojmenování schválili. "Jsem rád, že se pojmenování uličky Václava Havla přes počáteční kontroverze dotáhlo do konce," podotkl na zasedání zastupitelstva Martin Ander z opoziční Strany zelených. V uličce Václava Havla nežijí žádní lidé a nikdo si tak nemusí kvůli pojmenování měnit doklady.

ČTĚTE TAKÉ:

Během debat se objevil také požadavek pojmenovat nějakou ulici v Brně po oblíbeném brněnském baviči Frantu Kocourkovi. Starosta Brna-středu Libor Šťástka (ODS) slíbil, že se tím radnice bude zabývat. "Zcela jistě budeme na zastupitelstvu řešit i pojmenování nějakého prostoru v Brně po tomto člověku, který je místním fenoménem," řekl už dříve Šťástka.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat