Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéf Applu se jako první ředitel velké firmy přihlásil k homosexualitě

Magazín

  19:33
WASHINGTON - Šéf americké technologické společnosti Apple Tim Cook oficiálně oznámil, že je homosexuál. Dodal, že je na to hrdý. Ve sloupku pro týdeník Bloomberg Businessweek vyjádřil přesvědčení, že jeho oznámení by mohlo pomoci dalším gayům. Cook se tak stal prvním otevřeně homosexuálním ředitelem z pěti set nejbohatších amerických společností podle magazínu Fortune.

„Ještě jedna věc...“ Tim Cook, šéf Applu foto: Reuters

Podle agentury AP je Cook, který v sobotu oslaví 54. narozeniny, zatím nejznámějším šéfem velké firmy, který se veřejně přihlásil k homosexualitě. Stal se navíc prvním otevřeně homosexuálním ředitelem firmy, která se umístila na výročním žebříčku Fortune 500, sdružujícím 500 nejbohatších společností USA. Cook uvedl, že homosexualitu nikdy neskrýval, ale také se k ní nikdy veřejně nepřihlásil. Léta o ní ale otevřeně hovořil s mnoha lidmi a také řada jeho kolegů z firmy ví, že je gay.

K TÉMATU:

Soukromí není vše

Cook ve svém článku napsal, že rozhodnutí odhalit svou sexuální orientaci nebylo snadné, ale věří, že tím pomůže dalším homosexuálům. „Uvědomil jsem si, že má touha po soukromí mi bránila v tom, abych učinil něco důležitějšího,“ napsal Cook. Dodal, že je na svou homosexualitu hrdý a že „být gayem je jedním z největších darů“, které mu bůh dal.

Cook rovněž v článku napsal, že má to štěstí pracovat pro firmu, která „miluje kreativitu a novátorství a ví, že ty mohou vzkvétat, pokud přijmete rozdílnost lidí“. Řekl, že se nadále bude snažit, aby byl co nejlepším ředitelem a bude se dál osobně zasazovat o rovnost mezi všemi lidmi.

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?