Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sexbomba Andersonová vyzývá Putina: Zakažte dovoz tuleních kůží!

Magazín

  14:40
MOSKVA - Hvězda seriálu Pobřežní hlídka a někdejší modelka pánského časopisu Playboy Pamela Andersonová poslala ruskému premiérovi Vladimiru Putinovi dopis, v němž ho vyzývá, aby nařídil zastavit dovoz kožešin tuleních mláďat z Kanady do Ruska.

Pamela Andersonová. foto: Reuters

Rusko je jednou z mála zemí, jež import tohoto produktu, který je zakázán v Evropské unii i ve Spojených státech, povoluje.

"Vzhledem k tomu, že jste již zakázal zabíjení tuleních mláďat v Rusku, chtěla bych vás požádat, abyste rovněž vydal zákaz dovozu tuleních kůží z mé rodné Kanady, kde téměř všichni tuleni, kteří jsou usmrceni, jsou mladší než tři měsíce," uvedla ve svém dopise datovaném 2. června herečka, která působí také jako mluvčí mezinárodní organizace Lidé pro etické zacházení se zvířaty (PETA).

Zmíněná dvaačtyřicetiletá hollywoodská celebrita napsala předsedovi ruské vlády podobný dopis již loni v dubnu, podle agentury RIA Novosti na něj premiér ale dosud neodpověděl.

Komerční lov tuleňů provozuje kupříkladu také Grónsko, Norsko či Namibie, v Kanadě je ovšem každoročně uloveno těchto zvířat nejvíce. V Rusku byl zakázán lov tuleních mláďat do stáří jednoho roku loni v březnu.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat