V pátek 27. září se konal Hakošův pohřeb. „Je to extrémně smutný příběh. Jedna věc jsou peníze, lidský život je ale úplně něco jiného,“ uvedl pro INFO.CZ spolu s žádostí o zachování anonymity jeden z podnikatelových bývalých obchodních partnerů.
V dětství Hakoš vytvořil řadu programů a aplikací. Udržoval kontakt se zakladatelem Microsoftu Billem Gatesem, kterého zaujal mladíkův návrh na zdokonalení programu Microsoft Outlook. Později se proměnil v podnikatele a do svého pořadu si ho pozval třeba moderátor Jan Kraus.
Firma Clever Monitor, u jejíž zrodu stál, se pyšnila bohatou klientelou (například BMW či NASA) a otvírala pobočky po celém světě. Jenže zároveň trpěla fináčními problémy.
Výhodná investice do softwarové firmy se nepovedla, z tří milionů se podnikateli vrátil jeden |
Hakošova kariéra se začala bortit, když na něj podal trestní oznámení podnikatel Pavel Novák z Litoměřic. Jeho firma (jako řada jiných) půjčila v lednu 2018 softwarové společnosti Clever Monitor tři miliony korun. Ty se mu měly o rok později vrátit i s osmiprocentním úrokem. Jednatel firmy Hakoš ale splnění závazků nezajistil. Novákově firmě se vrátil pouze milion, který dostal po částech od různých subjektů. Podle portálu FAEI.cz byl Clever Monitor v té době již značně předlužený. Letos v únoru dluhy společnosti činily zhruba sto milionů korun.
„Firma Clever Monitor vklad v termínu nevrátila, přestože k tomu byla několikrát vyzvána. Finanční prostředky slíbila vrátit v několika náhradních termínech, které ale nikdy nedodržela,“ citoval FAEI.cz Nováka. Softwarová firma nevyplatila ani slíbený úrok. Novák proto podal u soudu žalobu a na policii trestní oznámení pro podvod.
Problém spočíval i v tom, že při sjednávání smlouvy Hakoš za firmu Clever Monitor údajně předložil zkreslené účetní výkazy, které se značně odlišovaly od těch zveřejněných v obchodním rejstříku. Společnost následně odvolala Hakoše z funkce jednatele s tím, že akcionáře a management o smlouvě s Novákem neinformoval.
Po Hakošovi zůstala manželka Helena a roční dcera Emily.