Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Trump i Melanie jsou nominováni na Zlatou malinu za ,roli‘ v dokumentu

Lidé

  11:21
LOS ANGELES - Americký prezident Donald Trump i jeho manželka Melanie získali nominace na anticenu Zlatá malina, která se každoročně uděluje nejhorším filmům či hereckým výkonům.

"Obě jsou velice krásné ženy, za kterými ale bezesporu stojí i tým profesionálních stylistů, kteří jim radí, jak se na dané příležitosti správně obléci," míní Berky. foto: Reuters

Šéf Bílého domu si nominaci vysloužil za „hlavní roli“ v dokumentu Michaela Moorea Fahrenheit 11/9, jeho choť za „vedlejší roli“ ve stejném snímku. Ceny považované za protipóly Oscarů se budou letos udělovat 23. února.

Trump chce druhý summit s Kim Čong-unem na konci února, na schůzku se těší

Provokativní film režiséra Moorea se věnuje okolnostem Trumpova zvolení do Bílého domu v roce 2016 a činí mimo jiné paralely mezi tehdejším děním v USA a nástupem Adolfa Hitlera k moci v Německu 30. let minulého století. Snímek měl premiéru loni v září a je volným pokračováním filmu Fahrenheit 9/11 z roku 2004, ve kterém Moore kritizoval tehdejšího republikánského prezidenta George Bushe mladšího.

Kromě účinkování v Mooreově dokumentu byl prezident USA navíc nominován na Zlatou malinu i za svou „roli“ v politickém dokumentu Death of Nation (Smrt národa) režiséra Dineshe D’Souzy. Právě D’Souza dostal anticenu za nejhorší americký film roku již v roce 2017. Tehdy „ocenila“ porota jeho dokument o Hillary Clintonové.

Zlatou malinu, která se uděluje od roku 1981, dostal realitní magnát Trump již v roce 1991 za roli sebe sama v komedii Duchové to dokáží. Jako většina oceněných si ale Zlatou malinu nepřevzal.

Autor:

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?
Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...