Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidé

VIDEO: Česká dívka za dramatických okolností vyhrála Miss Global. Výsledky byly vyhlášeny mimo kamery

Nejkrásnější dívkou na mezinárodní soutěži Miss Global se stala Češka Karolína Kokešová. foto: ČTK

Mexiko/Praha - Nejkrásnější dívkou na mezinárodní soutěži Miss Global se dnes v Mexiku stala Češka Karolína Kokešová. Oznámila to Magdalena Chládková ze společnosti Miss Events, která organizovala poslední ročníky soutěže Česká Miss. Letošní ročník Miss Global, která stojí ve stínu tradičnějších přehlídek jako je Miss World či Miss Universe, byl sedmým.
  12:40aktualizováno  13:29

Mexické finále provázely nejasnosti, problémy a průtahy. Vysílání na kanálu Youtube bylo nakonec přerušeno a na sociálních sítích se objevily spekulace, že akce předčasně skončila kvůli podvodům a korupci. Později se ale ukázalo, že soutěž pokračovala i po zastavení internetového živého přenosu. Druhá se umístila dívka z Peru, třetí byla Brazilka, čtvrtá skončila Filipínka a pátá Australanka.

Karolína Kokešová.
Nejkrásnější dívkou na mezinárodní soutěži Miss Global se 18. ledna 2020 v...

„Přenos finálového galavečera Miss Global trval dlouhých šest hodin a vzhledem k událostem na jeho konci bylo vyhlášení výsledků mimo kamery. Zakončení bylo vysloveně dramatické,“ uvedla v tiskové zprávě společnost Miss Events. 

„Před vyhlášením výsledků vystoupil na pódium jeden z hlavních sponzorů soutěže a finalistky obvinil z manipulace s výsledky, jelikož nepostoupila jeho favoritka z Mexika. Proti tomu se výrazně ohradila Miss Kolumbie a následně ji podpořily i ostatní dívky,“ popsala společnost.

Během bouřlivého vystoupení kolumbijské zástupkyně se přenos i samotná soutěž zastavily. Dívky se odebraly do zákulisí a výsledky byly zveřejněny až po poradě vedení Miss Global.

Velmi emotivní vystoupení kolumbijské dívky i řeč sponzora můžete shlédnout na videu: 

„Po všem, co se událo, jsem nečekala, že vůbec bude vyhlášení a tím méně, že se umístím. Doteď tomu nemůžu uvěřit, ale mám korunku, takže ano, vážně se to stalo,“ reagovala Karolína Kokešová, která loni skončila třetí v soutěži Česká Miss.

Jde o další světový úspěch zástupkyně České republiky. Loni v říjnu se stala třetí nejkrásnější ženou v jiné mezinárodní soutěži Miss Earth Češka Klára Vavrušková a letošní ročník České Miss „se tak stává nejúspěšnějším v celé historii soutěže,“ poznamenala společnost Miss Events.

Výběr úspěchů českých dívek na soutěžích krásy
- V mezinárodních soutěžích ženské krásy se pravidelně objevují i vítězky či finalistky českých soutěží miss. K největším úspěchům patří tituly Miss World Taťány Kuchařové a Miss Earth Terezy Fajksové.
-Kuchařová byla v roce 2006 v polské Varšavě vyhlášena jako první a dosud jediná Češka vítězkou soutěže krásy Miss World. Mezi 104 kráskami z celého světa křehká blondýnka ohromila svým půvabem porotu a odvezla si z Varšavy korunku světové královny krásy. Druhým největším úspěchem na této soutěži bylo v roce 1998 čtvrté místo tehdejší české vicemiss Aleny Šeredové.
- V roce 2012 vyhrála Češka Tereza Fajksová na Filipínách soutěž Miss Earth, která se zaměřuje nejen na krásu dívek, ale i na životní prostředí. Tehdy třiadvacetiletá Češka, která se předtím stala finalistkou soutěže Česká Miss a držitelkou titulu Česká Miss Earth 2012, zvítězila v Manile v konkurenci 80 krásek z celého světa. Loni v říjnu se v soutěži Miss Earth dvacetiletá Češka Klára Vavrušková, která byla v srpnu zvolena Česko-Slovenskou Miss 2019, umístila v této soutěži na třetím místě.
- Českým respektive československým dívkám se dařilo i na soutěži Miss International. Již v roce 1990 skončila druhá vicemiss Československa 1990 Ingrid Ondrovičová na druhém místě a o rok později získala tehdejší druhá vicemiss Markéta Silná titul druhé vicemiss International 1991. V roce 1995 získala stejný titul i druhá vicemiss ČR Renata Hornofová.
- České dívky dobyly také trůn evropské královny krásy. V nejstarší mezinárodní soutěži, která se koná od roku 1948, zvítězila v roce 1995 v Istanbulu Monika Žídková. Tři roky před tím získala druhé místo na Miss Europe Pavlína Baburková, Miss Československa 1992. Druhá česká vicemiss Jitka Kocurová skončila v roce 1999 pátá.
Autor: