Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Zdrogoval mě a sebral mi kalhotky.‘ Komik Cosby čelí dalším obviněním

Lidé

  6:00
WASHINGTON - Populární americký komik a herec Bill Cosby čelí dalšímu obvinění ze sexuálního napadení. K údajným obětem tento týden přibyla trojice žen, která promluvila o útocích. Komik je měl zdrogovat a následně je sexuálně napadnout. Cosby se k obvinění nevyjádřil.

Trojice žen se připojila k více než 40 obětím, které měl komik údajně sexuálně napadat a obtěžovat. Podle nich zneužil svoji moc k tomu, aby je zdrogoval.

Zatím poslední oběti se přihlásily ve středu na tiskové konferenci. Bill Cosby je měl omámit. Dvě ze tří obětí se shodují na tom, že mají výpadky paměti a vzpomínky na setkání s Cosbym jsou od určité doby rozmazané.

Zdrogoval mě. Probudila jsem se nahá. 35 obětí komika Cosbyho promluvilo

„Pan Cosby nemůže nikomu nic vyčítat, kromě sobě samému. On je zodpovědný za svoje činy,“ řekla na tiskové konferenci advokátka obětí Gloria Allredová.

Podle jedné z obětí se ženy cítily zahanbené, proto tak dlouho mlčely. „Cítila jsem se provinile, že jsem se do této situace vůbec dostala. Až postupem času jsem si uvědomila, že jsem oběť,“ řekla jedna z poškozených.

Poslední, co si pamatuji je večeře

Pamela Abeytaová se potkala s producentem Billa Cosbyho v roce 1979 přes kamaráda. Věděla, že komik se zná s Hughem Hefnerem (zakladatel časopisu Playboy - pozn. red.), a že by ji mohl zajistit focení pro Playboy.

Pětadvacetiletá dívka se měla setkat s producentem druhý den v jeho rezidenci v Orange County. Během jejich setkání zazvonil telefon, ve kterém Cosby řekl, že mají oba za ním přiletět do Las Vegas. Po skončení komikova vystoupení ji pozval k sobě na pokoj. Údajně jí dal 200 dolarů, aby si vyzkoušela kasino. Sám Cosby se mezitím bavil jinde. Na pokoj měli oba dorazit kolem jedné hodiny v noci.

Druhého dne si měla jít Abeytaová koupit šaty na večeři, která měla být během Cosbyho show. Poslední, co si Abaytaová pamatuje je jídlo a pití. Poté si prý probudila v komikově posteli. „Nevím jak jsem se dostala do letadla, ani jak jsem přijela domů. Všechno je to jako v mlze,“ řekla Abeytaová.

Zmizely mi kalhotky

Sharon Van Ertová se potkala s Cosbym v Redondo Beach v Kalifornii. Van Ertová pracovala jako servírka v koktejlovém baru. Jednou po zavíračce si dala pár drinků s dalšími zaměstnanci i některými hosty. Poté ji měl Cosby doprovodit k autu. „Zeptal se mě, jestli jsem schopná řídit,“ líčí svůj zážitek Van Ertová. „Najednou se objevil na sedadle spolujezdce. Začal se mě dotýkat a třít si nohu.“

Další věc, co si Van Ertová pamatuje, je, že se probrala na sedadle, hlava ji visela ze sedadla a byla pozvracená. „Musela jsem být zdrogovaná, po alkoholu mi nikdy nic nebylo. Navíc jsem zjistila, že mi chybí kalhotky. Musel mi je vzít,“ uzavírá svoji zpověď Van Ertová.

Když se mnou nebudeš spát, ani si neškrtneš

Vztah Lisi Christiové a Billa Cosbyho údajně trval dva roky. Ona v něm údajně viděla „otcovský vzor“. Než se ji pokusil pod nátlakem přimět k sexu v hotelovém pokoji. Podle jejích slov na ni Cosby čekal, protože věděl, že je panna.

Po absolvování vysoké školy byla Christiové nabídnuta pracovní pozice ve Wedding Magazine (Svatební magazín - pozn. red.). Cosby za ni měl letět do Chicaga, aby ji nabídl roli ve svém filmu Ghost Dad (česky Můj táta je duch - pozn. red.). Pod záminkou, že je to součástí konkurzu, Christieovou donutil, aby zavřela oči. Poté se k ní měl naklonit a snažit se jí políbit. „Když jsem se mu snažila bránit, řekl mi, že mu to dlužím a že když se s ním nevyspím, tak je to můj konec v branži.“

Christiová vydala knihu, kde incident popisuje. Cosbyho ale nejmenovala, jen napsala, že muži o týden později zemřel syn (Cosbymu zemřel syn v roce 1997 - pozn. red.).

Odebrané tituly

Cosbyho se veřejně zastala například herečka Whoopi Goldbergová nebo komik Damon Wayans.

Cosbyho pád podtrhuje skutečnost, že tři americké univerzity se rozhodly odebrat známému komikovi čestné doktoráty. Sám Cosby se k celé situaci nevyjadřuje. Na 9. října je naplánované slyšení s advokáty, kde bude Cosby odpovídat pod přísahou.

Cosby čelí několika obviněním, podle kterých se měl dopustit několika znásilnění, napadení a sexuálně nevhodného chování.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!