Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Z celebrit nejvíce vydělávají ženy. Zvládají systém

Lidé

  7:00
LOS ANGELES - Žebříčku nejlépe vydělávajících mladých celebrit showbyznysu časopisu Forbes dominují ženy, kterých je v první desítce šest.

Pro cenu si došla i country zpěvačka Taylor Swift foto: Reuters

Největší příjmy měla za posledních 12 měsíců dvaadvacetiletá zpěvačka Taylor Swiftová, která si vydělala 57 milionů dolarů (1,2 miliardy korun).

Tyto ženy vědí, jak se pohybovat v systému
V první pětce je dokonce jen jeden muž, na druhém místě osmnáctiletý Justin Bieber s odhadovanými příjmy 55 milionů. Třetí je zpěvačka Rihanna (53 milionů dolarů) následovaná dalšími zpěvačkami Lady Gaga (52 milionů), Katy Perryovou (45 milionů) a Adele (35 milionů dolarů).

ČTĚTE TAKÉ

"Jsou to talentované ženy, které vědí, jak se pohybovat v systému," uvedla Dorothy Pomerantzová z Forbesu. "Společné mají samozřejmě to, že mají velké hity, ale i to, že jsou silnými osobnostmi. To jim hodně pomáhá z hlediska publicity."

Nejlépe vydělávající mladé celebrity
Taylor Swift57 mil. dolarů
Justin Bieber55 mil. dolarů
Rihanna53 mil. dolarů
Lady Gaga52 mil. dolarů
Katy Perry45 mil. dolarů
Adele35 mil. dolarů
Kristin Stewart34,5 mil. dolarů
Lil Wayne27 mil. dolarů
Taylor Lautner26,5 mil. dolarů
Robert Pattinson26,5 mil. dolarů

První mladou herečkou je na sedmém místě s 34,5 milionu dolarů Kristen Stewartová známá ze série upířích filmů Stmívání. Na devátém a desátém místě jsou další herci ze Stmívání Robert Pattinson a Taylor Lautner s příjmem 26,5 milionu dolarů. Osmý je rapper Lil Wayne se 27 miliony.

PSALI JSME

Forbes sestavil žebříček na základě prodejů alb, příjmů z koncertů a filmů, stejně jako z reklamy za období od loňského do letošního května. Loni pořadí vedla s přehledem s výdělkem 90 milionů dolarů Lady Gaga. Pokles jejích příjmů je podle Forbes způsoben tím, že ve sledovaném období příliš nekoncertovala.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autoři: ,

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...