Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Živý Ken od Barbie. Justin Jedlica už podstoupil 128 operací

Lidé

  13:00
NEW YORK - Justin Jedlica se narodil jako nejstarší dítě do přísné newyorské katolické rodiny manželů slovenského původu, kde se předpokládalo, že všichni chlapci budou po otci - nadšenci do sportu a automobilů. Justin ale toto očekávání nesplnil. Místo toho se stal živým zpodobněním panáčka Kena od panenky Barbie.

Živý Ken od Barbie. Justin Jedlica už podstoupil 128 operací. foto: YoutubeReprofoto

Podstoupil už 128 plastických operací, aby se svému idolu co nejvíc přiblížil, a zatím s nimi prý ještě neskončil.

Když bylo Justinovi sedmnáct let, požádal rodiče, aby mu nechali přeoperovat nos, ale odmítli. Počkal tedy do osmnáctých narozenin a čtyři dny po nich už ležel na operačním stole. "Vždycky jsem si hrál s (grafickým programem) Photoshop a měnil svoje fotky, protože jsem nechtěl vypadat tak, jak jsem vypadal," svěřil se Jedlica listu The Huffington Post.

"Myšlenku na úpravu nosu jsem měl v hlavě nejspíš od doby, co mi bylo třináct nebo čtrnáct let," dodal.

Nepřehlédněte

U úpravy nosu to ale rozhodně neskončilo. Muž, který jako své vzory uvádí Michaela Jacksona a Michelangelova Davida, už má za sebou 128 plastických operací a tento počet rozhodně není konečný. Jeho zatím poslední investicí do vlastního těla byly ramenní implantáty, za které zaplatil 43.000 dolarů (asi 870.000 korun).

"Vždycky jsem byl velmi šetrný"

Jak si ale mohl teenager z nepříliš movitých poměrů rodiny vychovávající celkem šest dětí dovolit plastickou operaci? "Vždycky jsem byl velmi šetrný," vysvětlil novinářům.

"Vychovávala mě rodina s nevysokými příjmy, a tak mě učili, že když něco chci, musím si na to ušetřit. Neměl jsem spoustu věcí, které měli moji přátelé. Ti si chtěli koupit vlastní auto a stereo a utráceli peníze za oblečení. Ale mě to přitahovalo k plastickým operacím," dodal Jedlica.

"A i když první operace nosu nebyla neúspěšná, cítil jsem, že chci něco stylizovanějšího, víc komiksového. Bylo docela těžké dostat lékaře na svou stranu, vzhledem k tomu, že jsem muž a usiluju o něco, co je vnímáno jako ženské a přehnaně stylizované," uvedl Jedlica. "Ale přesně tohle chci a pořád si užívám to, jak vypadám," dodal muž, který nyní pracuje jako poradce pro plastické operace - a doporučuje lidem dostupné lékaře i vhodné procedury.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!