Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

‚Zvěsti nejsou, čím se zdají být.‘ Lynch pokračování Twin Peaks natočí

Lidé

  6:00
NEW YORK - Americký režisér David Lynch přeci jen natočí pokračování slavného seriálu Městečko Twin Peaks. Podle nedělní informace zpravodajského serveru BBC News to filmař oznámil na Twitteru. Plánovaný projekt televizní stanice Showtime byl ohrožen kvůli finančním sporům.

Americký režisér David Lynch zdatně proplouvá filmovým světem, brázdí však i hudební říčky. foto: blackvinylmagazine.com

Americká televize Showtime minulý tok oznámila, že seriál o vyšetřování záhadné vraždy vysokoškolačky Laury Palmerové v malém městě Twin Peaks z počátku 90. let se v roce 2016 vrátí na obrazovky. Uvedla také, že pokračování bude mít devět dílů, bude ho režírovat Lynch a na scénáři bude pracovat Lynch společně se spoluautorem původní série Markem Frostem.

Letos v dubnu ale Lynch prohlásil, že televize neposkytla dost peněz na dopracování scénáře a že už se nechce na projektu dál podílet.

Režisér Lynch nenatočí pokračování Twin Peaks. Kvůli penězům

V pátek nicméně na Twitteru napsal: „Drazí přátelé, zvěsti nejsou, čím se zdají být... Twin Peaks se vrací na SHO-Network.“ Šéf televize Showtime David Nevins tuto zprávu v pátek potvrdil. „David bude režírovat celou sérii, která bude mít dohromady víc než původně oznámených devět hodin,“ řekl.

Lynchovu změnu názoru prý přivítali skalní fanoušci seriálu i jeho hvězda, herec Kyle MacLachlan, který v původním třicetidílném seriálu, kterému předcházel pilotní film, hrál zvláštního agenta FBI Dalea Coopera. MacLachlan by měl agenta Coopera, který je hlavní postavou příběhu, ztvárnit i v pokračování seriálu.

Autoři: ,