Neděle 7. června 2020svátek má Iveta, Slavoj 10 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Móda

Jak si vybrat svatební šaty?

Svatba. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svatba. | foto: Shutterstock

Koncem července se budu v Praze vdávat. Protože ale pracuji už delší dobu v zahraničí, nevím, na koho se obrátit, co se týče svatebních šatů, líčení a účesu. Dívala jsem se na internet, nabídka je ale veliká a já nevím, které firmy jsou dobré. Jde mi hlavně o kvalitu. Je mi 32 let a jsem spíš sportovní typ, takže šaty bych nechtěla moc načinčané.

Klára Klempířová.V Česku je zvykem si šaty spíš půjčovat než kupovat. Dobrý svatební salon poznáte podle toho, že má šaty ušité z exkluzivních materiálů a provozovatelé půjčovny do nich nezasahují nešetrnými úpravami. Dobré jsou též salony, které svoje kolekce obměňují každou sezonu. Jeden model tak půjčí maximálně pětkrát, pak ho vyřadí nebo prodají s výraznou slevou. To je strategie salonu 7th Heaven.cz v Berouně (www.7thheaven.cz) nebo Naive v Brně (www.svatebnisaty-naive.cz). V Praze patří mezi špičky salon VEWÉ (www.vewé.cz).Najdete u nich standardní kousky i „lahůdky“ od Christiana Lacroix.

Vyzkoušejte si šatů co nejvíc.Vklouzněte i do těch, u nichž byste tipovala, že vám nebudou slušet.

Podle slov svatební koordinátorky prý na počátku většina žen říká, že nechce nic nazdobeného, a nakonec k oltáři kráčí v princeznovských šatech. Třeba i s korálkovými výšivkami. Na zkoušku si vezměte fotoaparát nechte se v každém modelu vyfotit. Doma pak v klidu zhodnotíte, které jsou nejlepší.

Pokud ty pravé v půjčovně nenajdete, nechte si je ušít. Na jakou jinou příležitost než na svatbu byste si měla tento luxus dovolit! Od Kláry Nademlýnské můžete očekávat dokonalé vypracování s inspirací ze světových přehlídek, od Evy Brzákové (www.e-be.cz) si odnesete minimalistické dílo s nádechem současného designu a od návrhářek značky Leeda (www.leeda. cz) netradiční originál.

Svoje dotazy pište na modniordinace@lidovky.cz

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....